Vítejte v mém sousedství: Garden City

Vítejte v mém sousedství: Garden City

Nahlédnutí do mého au pair života jen kousek od New Yorku

Téměř před rokem – když jsem přijela do Ameriky, abych se stala au pair – jsem poprvé zakotvila v hezkém městečku Garden City. Dnes toto městečko nazývám svým domovem.

 

Posledních 11 měsíců jsem žila svůj sen v roli au pair jen kousek od města New York. Město se nachází zhruba 35 minut jízdy od domova mé hostitelské rodiny v Garden City – a vždy, když se zastavím a přemýšlím o něm, se mi rozzáří oči. Pokaždé, když si vzpomenu, jak blízko jsem tomuto městu zářících světel a příležitostí, si pomyslím, že mám velké štěstí prožívat tento au pair život.

 

10 zábavných aktivit, které lze dělat v Garden City (nebo v jeho okolí)

 

Garden City je místem, které mi opravdu sedlo. Při procházkách po Garden City si všude všimnete ananasů. Jsou vyryté na dveřích, namalované na ulicích i na uvítacích značkách. Ne, ananasy na Long Island nerostou. Jen jsou symbolem na přivítanou – což je podle mě opravdu roztomilé.

 

Garden City je nejen pěkné, ale také má rozmanitou nabídku aktivit. Vyrazit ven je skvělý způsob, jak se po dlouhém dni uvolnit, jak se dozvědět více věcí o americké kultuře, jak poznat nové lidi a jak se zlepšit v jazykových dovednostech.

 

Zde je mých 10 tipů na zábavné aktivity, které můžete v Garden City podniknout!

 

1. Projděte se po 7th Street

 

Garden City je díky krásným světlům, malým butikům, vynikajícím restauracím a útulným kavárnám srdcem 7th street. Jakmile se tu začnete procházet, spatříte majestátní Garden City Hotel; je krásný, ale pokud v něm zvažujete přespat, měli byste si raději začít šetřit. Hotel je totiž známý tím, že v něm bylo ubytováno hodně celebrit a světových lídrů, a to včetně lidí, jako jsou John F. Kennedy, Margaret Thatcher a saudský princ Khalid. Když budete pokračovat dál, najdete nejlepší restaurace ve městě (moje oblíbená se jmenuje The Burger Spot – jejich hranolky jsou přímo z nebe!); některé kavárny, jako je Starbucks nebo The French Workshop (kde se ve skutečnosti prodávají makarony!); roztomilé obchůdky s oblečením a mnoho dalšího.

 

Na 7th street je vždycky rušno – uvidíte tu děti, které si zrovna pochutnávají na mraženém jogurtu TCBY (ten musíte vyzkoušet), uslyšíte živou hudbu, potkáte lidi v náladě u Leo’s, páry na rande v Seventh Street café a mnohem více. A všechno to do sebe perfektně zapadá.

 

2. Nasedněte na vlak a vyrazte na den do New Yorku

 

Život v Garden City znamená mít možnost navštěvovat NYC, kdykoliv se mi zachce! Měla jsem příležitost navštívit pár míst, kam bych se jako turista nedostala. Zažívám město z pohledu místního obyvatele, což je nedocenitelné.

Tohle není jen nějaký den ve městě, tohle byl TEN den.
Tohle není jen nějaký den ve městě, tohle byl TEN den.

I po jednom roce mi stále naskakuje husí kůže pokaždé, když jedu na eskalátorech na Penn Station na 7th Ave a 34th St. Vždycky se podívám vzhůru, kde ze stropu visí obrovská americká vlajka – pak vystoupím a po pravé straně spatřím Empire State Building. Pokaždé si říkám, jaké mám štěstí.

 

3. Dejte si barbecue steak quesadilla v Gonzo’s

 

První návštěva v Gonzo’s, kam mě vzal hostitelský táta, mi v podstatě změnila život. Když si teď moje hostitelská rodina myslí, že jsem smutná (většinou když večer nevyrazím nikam ven), koupí mi Gonzo’s a ledový čaj Arizona, abych se cítila lépe… A ono to doopravdy funguje!

 

Bohužel moji přátelé nemají mexické jídlo rádi tak jako já – takže pokud zvažujete, že mu dáte šanci, dejte mi vědět a já se k Vám ráda přidám!

 

4. Navštivte New Hyde Park McDonald’s

 

Jo, přesně vím, co Vás napadlo – McDonald’s? A odpověď je ano! Tohle je obyčejný McDonald’s (se stejným menu, jako nabízejí ostatní McDonald’s), ALE tenhle se nachází ve starém sídle. Opravdu vypadá báječně a tahle pamětihodnost stojí za návštěvu!

Kdo říká, že musíte utratit majlant za jídlo na přepychovém místě?
Kdo říká, že musíte utratit majlant za jídlo na přepychovém místě?

5. Dejte si snídani v Thomas’s Ham and Eggery Diner

 

Tohle je místo, kam vyrazit v neděli ráno s přáteli. Milujeme začít den s jahodovo-banánovými vaflemi. Jen mějte na paměti, že servírují obří porce – asi se o ně budete chtít dělit, i když jsou výborné!

Na tomhle místě se cítím jako na velkém rodinném setkání u babičky doma v neděli ráno. A ty muffiny… No, ty chutnají jako štěstí.
Na tomhle místě se cítím jako na velkém rodinném setkání u babičky doma v neděli ráno. A ty muffiny… No, ty chutnají jako štěstí.

6. Užijte si karaoke noc v Canz (v Hempstead)

 

Canz je typický americký sportovní bar, který já i moji přátelé zbožňujeme. Vždy je tam plno mladých lidí. Servírují tam úžasné mozzarellové tyčinky a obsluha je vždy milá. Každou středu se tu koná karaoke noc a v baru je ještě rušněji než obvykle. Nezpíváme pokaždé, ale vždycky si to náramně užijeme.

 

7. Uspořádejte táborák v Hempstead Lake Park

 

Kolem Garden City je mnoho přírodních parků a zelených oblastí, ale tenhle park je rozhodně jeden z nejlepších! Nachází se tu i barbecue/venkovní piknik oblast, ale my se rádi procházíme kolem jezera, najdeme si pěkné místečko a tam si zapálíme oheň. Posloucháme hudbu, opékáme marshmallow a máme piknik u vody. Krajina je nádherná a v každém ročním období jsou všude kolem k vidění úchvatné barvy. A to ani nezmiňuju, že pořád můžeme dělat skvělé fotky a nahrávat je na naše sociální média! *mrk*

Když se zamyslím nad časem stráveným u jezera, skoro slyším ve své hlavě hrát James Blunt Bonfire Heart.
Když se zamyslím nad časem stráveným u jezera, skoro slyším ve své hlavě hrát James Blunt Bonfire Heart.

8. Vyrazte na den na Jones Beach

 

Jones Beach je jen 15 minut cesty autem od Garden City a je to skvělé místo. Nachází se tu velká parkoviště a podél promenády mnoho restaurací a toalet. Je to naše oblíbená nedělní aktivita. S přáteli jsme si společně koupili slunečník, na který jsme opravdu pyšní, protože je to vlastně důkaz toho, že jsme jako rodina. Na pláž vyrážíme každou neděli hned po snídani. Vezmeme si s sebou jídlo a pití, opalujeme se, plaveme v oceánu, hrajeme karty a celý den si povídáme.

Tohle je moje kamarádka Denise, která se chystá jít si zaplavat do oceánu. Myslím, že její úsměv dost vystihuje, jak se nám Jones Beach líbí.
Tohle je moje kamarádka Denise, která se chystá jít si zaplavat do oceánu. Myslím, že její úsměv dost vystihuje, jak se nám Jones Beach líbí.

9. AMC nebo AMF

 

V okolí Garden City jsou hned tři kina – a všechny jsou AMC, což znamená, že všechna představení stojí v úterý jen $5! Není to skvělé? Jen si nezapomeňte zarezervovat místa včas, pokud chcete sedět vedle svých přátel. Další aktivita, kterou podnikáme za deštivých dní, je bowling! V AMF Garden City jsou neděle „Fun Day“: Po páté hodině stojí hra bowlingu jen $3! Obvykle prohraju a v nějaké chvíli mě to naštve, ale mé přátele to rozhodně pobaví pokaždé, kdy se to stane! #UGH

 

10. Vyrazte nakupovat do Roosevelt Field Mall

 

Tohle je jeden z důvodů, proč nedokážu šetřit. Žiju u druhého největšího nákupního centra ve státě New York! Centrum je skvělým místem pro schůzky, a to především v zimě. Je tam mraky různých restaurací a stovky obchodů. Vlastně si myslím, že ani po roce jsem je všechny neviděla. Většinou se tam totiž ztratím.

 

Abych řekla pravdu, před odstěhováním do Garden City jsem si nemyslela, že to bude přívětivé místo – ale nakonec se ukázalo, že jsem se mýlila! Dokonce grilování na zahradě je pro mě zábava. Garden City je rozhodně fajn město, a obzvláště když tu máte skvělé přátele, se kterými můžete trávit čas. Je jednoduché cítit se v Garden City jako doma.

Laura Maxim
Laura Maxim
Jmenuji se Laura. Narodila jsem se v Rumunsku, vyrostla v Itálii, ale v podstatě nepatřím nikam. Jsem ten typ člověka, který raději vyrazí za dobrodružstvím. Miluji cestování, dlouhé diskuze, oceán, ledový čaj a courání se po New Yorku. V současné době trávím dny se čtyřmi malými ratolestmi v Garden City, NY. Letět za oceán a vyjít ze své komfortní zóny bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v mém životě.
A line drawing of a gumball machine

Sdílej svůj příběh

Hledáme vášnivé tvůrce obsahu, kteří by přispěli k našemu blogu. Sdílejte svůj příběh ještě dnes a pomozte ostatním nahlédnout na au pair život!

Další informace