• Au Pair příběhy
Publikováno October 28, 2019

Vítejte v mém sousedství: Washington, D. C.

To nejlepší, co můžete podniknout v okolí amerického hlavního města

By Millie

Jsem britská au pair žijící ve Virginii v Arlingtonu, což je skvělé město, které leží naproti Washingtonu, D. C. na řece Potomac. Žiju zde od ledna a stále poznávám nové a vzrušující věci, které tu lze dělat. Než jsem sem přišla, nebyla jsem si jistá, jestli je život ve městě pro mě, jelikož mám hodně dobrodružnou povahu. Nicméně jsem se nemohla plést víc – ve městě i mimo něj je tolik příležitostí! Níže uvádím svých deset nejoblíbenějších věcí.

 

10. Ballston Mall

Jedná se o zábavní obchodní centrum, které je skvělým místem k setkávání s přáteli. Dá se tu skvěle najíst i napít. Opravdu doporučuji Punch Bowl Social, má totiž skvělé menu a širokou nabídku úžasných koktejlů. V suterénu centra najdete jídelní sekci ve stylu trhu s nesčetně možností stravování. K dispozici je také skvělé kino s polohovatelnými sedadly!

 

9. Duck Donuts

Duck Donuts je firma oblíbená mezi au pair v Arlingtonu. Můžete si tam zajít a nechat si udělat vlastní donut z nejbláznivější kombinace přísad! Navíc jsou opravdu levné, tak opatrně, ať Vám na nich nevznikne závislost. Doporučuji drcené Oreo!

 

8. Great Falls Park

Great Falls Park je jen krátkou cestu od Arlingtonu – podle mě je to místo, které prostě musíte navštívit bez ohledu na to, jaká část roku zrovna je! Najdete tu jedny z nejkrásnějších vodopádů, které jsem kdy viděla. Můžete se vydat na několik vyhlídkových míst, které se nacházejí jen kousek od návštěvnického centra. Návštěvnické centrum Vám o vodopádech poskytne spoustu zajímavých informací. Pouze kajakáři na olympijské úrovni mají povoleno jezdit na kajaku na této části řeky.

Vítejte v mém sousedství: Washington, D. C.

7. Památník Thomase Jeffersona

Hned z několika důvodů je památník Thomase Jeffersona ve Washingtonu, D. C. mým oblíbeným místem. Za prvé si myslím, že je působivé se na něj dívat. Nachází se na skvělém místě u reservoáru Tidal Basin, což je nádhera především v době rozkvětu třešní! Také si tu můžete půjčit šlapadlo, což je opravdu legrace, a navíc si můžete památník prohlédnout zase z jiného úhlu. V současné době památník prochází patnáctiměsíční renovací. Ale zde je jeho obrázek ještě předtím, než se s renovací začalo.

Vítejte v mém sousedství: Washington, D. C.

6. National Mall

Park National Mall je místem, které můžete navštívit kdykoliv během roku – nejen kvůli zdejším muzeím a památkám, ale také proto, že se tu koná spousta akcí. Například ohňostroj na Den nezávislosti 4. července! Na oslavu 50 let od přistání na Měsíci se tu pořádalo promítání filmu na Washingtonském památníku. Bydlet v oblasti Washingtonu, D. C. znamená zažít mnoho jedinečných událostí.

Vítejte v mém sousedství: Washington, D. C.

5. Rock Creek Park

Naprosto zbožňuji park Rock Creek – naskýtá hned několik klidných a relaxačních stezek. Dokonce si na některých z nich můžete zajezdit na koni. Zajímavé je, že se tu nachází neoficiální „památka“. V roce 1958, tedy během restaurování Kapitolu, bylo mnoho kamenů ze stavby vyndáno bez představy, kam je uložit, a tak zůstaly uprostřed parku. Takže tam v současnosti uvidíte hromady kamenů pokrytých mechem a na některých z nich najdete ozdobné rytiny. Je to opravdu zajímavé.

Vítejte v mém sousedství: Washington, D. C.

4. The view of D. C.

Obyvatelé okresu Arlington mohou toto místo navštívit zdarma! Naskýtá nádherný výhled na D. C. a okolí. Byla jsem tam s kamarády mnohokrát – někdy tam strávíme hodně času a jen se kocháme výhledem. Jen potřebujete doklad o pobytu a můžete jít.

 

3. Rosslyn Freedom Park

Nejlepší způsob, jak lze tento park popsat, je, že je obdobou newyorského High Line. Rosslyn je tedy o dost menší, ale je fakt úžasný, protože o něm neví tolik lidí – takže je tu vždycky ticho. Je skvělým místem k odpočinku uprostřed města. Přímo v jeho centru se Vám naskytne nádherný výhled na řeku Potomac a univerzitu Georgetown.

 

2. Georgetown

Georgetown je mým oblíbeným místem ve Washingtonu, D. C. Důvodem číslo #1, proč lidé Georgetown navštěvují, jsou nákupy – jakýkoliv obchod, který byste mohli potřebovat, se nachází právě na High Street. Nábřeží Georgetownu je skvělým místem k odpočinku s knížkou nebo k uspořádání pikniku. Najdete tu také spoustu skvělých restaurací a barů. V létě můžete podniknout výletní plavbu lodí po řece Potomac. Pokud máte rádi architekturu, doporučila bych Vám procházku v kampusu univerzity Georgetown – je opravdu nádherný.

 

1. Zapůjčete si kajak, kánoi nebo pádlovací prkno v Key Bridge Boathouse

Tohle je rozhodně moje nejoblíbenější aktivita. Od té doby, co jsem v D. C., jsem v sobě objevila lásku k vodním sportům. Key Bridge Boathouse je místem, kde s přáteli trávíme od jara většinu víkendů. Propádlovali jsme celou cestu k Linkolnově památníku a kolem Rooseveltova ostrova. Můžete si dokonce pořídit pas, který Vám dovolí neomezený pronájem po celou sezónu!

Mám velké štěstí, že jsem strávila svůj au pair rok v dosahu hlavního města. Všem budoucím au pair, kteří tu budou žít, bych vzkázala, aby se tam rozhodně vydali a prozkoumali ho. Město má rozhodně co nabídnout!


Jsem Millie, 24letá britská au pair žijící v Arlingtonu ve Virginii. Miluju trávit čas venku a poznávat nová místa!

Nejpopulárnější

Více od Au Pair příběhy

A line drawing of a gumball machine

Chcete se dozvědět více?

Řekneme vám všechno, co potřebujete vědět, než se vydáte na dobrodružství svého života jako au pair v USA. Cestujte, učíte se a rostete s Cultural Care !

Další informace