Co znamená být au pair?

Co znamená být au pair?

Cestujte, učte se a rozvíjejte se v USA.

Je to cestování napříč USA s nejlepšími přáteli? Je to snídat palačinky o nedělním ránu s Vaší hostitelskou rodinou? Je to pomalu se měnit v kompletnější verzi sebe sama – sebevědomější a schopnější, než jste si kdy dovedli představit?

 

Pravdou je, že je to tohle všechno a mnohem víc. Být au pair je příležitostí cestovat, učit se a rozvíjet se v nové zemi. Je to šance vystoupit ze své komfortní zóny a čelit novým výzvám. Je to o vytváření spojení, o získávání nových vzpomínek a o prožívání okamžiků – malých i velkých – které Váš rok okoření tak, že na něj nikdy nezapomenete.

 

Být au pair znamená rozhodnutí přijet do USA a začít novou kapitolu Vašeho života. Je to rozhodnutí, že jste připraveni na změnu a odhodláni sbalit se a přestěhovat se do nového kouta světa, abyste jí dosáhli.

Co znamená být au pair?

Na papíře být au pair znamená přijet do Ameriky na kulturně výměnné vízum J-1, žit v Americe s hostitelskou rodinou a starat se o jejich děti. Součástí au pair programu, regulovaného Ministerstvem zahraničních věcí USA, je péče o děti maximálně 45 hodin týdně, v jehož rámci máte nárok na 1,5 dne volna v kuse, dále máte nárok na alespoň jeden celý volný víkend v měsíci a nakonec na 2 týdny placené dovolené během roku. Také na konci vízového období dostanete celý měsíc na cestování, takže se svými přáteli budete moci prozkoumat a poznat nové části USA!

 

Výměnou za péči o Vaše hostitelské děti budete dostávat týdenní stipendium v minimální výši $195.75 a pokoj a stravu zdarma. Vaše hostitelská rodina Vám také přispěje $500 na splnění požadovaného vzdělání a získání kreditů na americké vysoké škole nebo univerzitě.

 

Kromě toho, že se stanete pečovatelem, být au pair Vám také poskytne příležitost cestovat, jak nejvíce to půjde, ponořit se do angličtiny a poznat nové přátele z celého světa. Znamená to ochutnat nova jídla, naučit se používat slang a přijmout novou kulturu.

 

Možná se také ptáte, co to vlastně „au pair“ doslova znamená. „Au pair“ je ve francouzštině výraz pro „rovnocenný“ – což odráží druh vztahu, který by au pair měli se svou hostitelskou rodinou mít: takový, který je vzájemně prospěšný, uctivý a obohacující.

 

Přestože existují určité doslovné požadavky na to, co je potřeba splňovat, abyste mohli být au pair – jako například být ve věku od 18 do 26 let, být nekuřákem, být svobodný a bezdětný – být au pair ve skutečnosti představuje mnohem více než jen požadavky nutné ke kvalifikaci do amerického vízového programu.

Co znamená být au pair?

Je to o tom být lídrem, přítelem, vzorem pro své hostitelské děti, svou hostitelskou rodinu i členy komunity. Je to o tom, že se jen tak něčeho nezaleknete, že jste dobrodružní a otevření novým věcem. Také je to o Vaší vnímavosti, která Vás povede k vyššímu sebevědomí, větší nezávislosti a dosažení Vašeho plného potenciálu.

 

Konec konců být au pair znamená vydat se na cestu sebepoznávání, které může změnit celý Váš život k lepšímu. Jste připraveni začít tu svou?

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.
    A line drawing of a gumball machine

    Staň se ambasadorem!

    Můžete pomoci zlepšit náš program a pozitivně ovlivnit životy jiných au pair. Pokud jste současný nebo bývalý au pair, přidejte se k programu Ambassador ještě dnes.

    Zažádejte nyní