• Práce a cestování
Publikováno October 14, 2019

Jak se stát au pair

Vydejte se na svou au pair cestu ve 4 snadných krocích.

By Cultural Care Au Pair

Takže jste se rozhodli stát se au pair! Gratulujeme – je to úžasná zpráva. Chystáte se vydat se na jedno z nejvíce naplňujících a vzrušujících dobrodružství ve svém životě.

Teď, když jste připraveni pustit se do této další kapitoly, Vás nejspíš zajímá, jak se stát au pair. Celý process je důkladný – ale to proto, že má zajistit, aby Váš čas strávený v zahraničí v roli au pair byl bezpečný, úspěšný a šťasný.

Pro au pair u Cultural Care získáte výhody au pair agentury, která Vás bude doprovázet na každém kroku Vaší cesty. Od vyplnění online přihlášky po spojení s tou správnou hostitelskou rodinou – Cultural Care je tu od toho, aby Vám každou fázi celého procesu co nejvíce usnadnilo.

Chcete-li se stát Cultural Care au pair, postupujte podle těchto 4 jednoduchých kroků:

 

Krok #1: Navštivte nezávaznou informační schůzku

Hezky jedno po druhém – abyste se mohli stát au pair, budete jistě chtít získat co nejvíce informací. To znamená navštívit bezplatnou informační schůzku, a to buď online, nebo ve městě blízko Vás.

Cultural Care Au Pair pořádá na pravidelné bázi během celého roku informační schůzky. Můžete se jí kdykoliv zúčastnit. Samozřejmě Vás může doprovodit rodič, sourozenec, kamarád nebo kdokoliv jiný, kdo by se chtěl všechno dozvědět spolu s Vámi.

Na informační schůzce se setkáte s bývalými au pair, kteří Vám mohou odpovědět na všechny Vaše osobní otázky a poskytnout Vám vhled do toho, jaký skutečně au pair život je. Je to pro Vás ta nejlepší příležitost dozvědět se veškeré podrobnosti o au pair programu a také se setkat s místními zástupci Cultural Care, kteří Vám mohou pomoci, až v přihlašovacím procesu postoupíte dále.

Pokud Vás zajímá au pair život a chtěli byste se dozvědět více, vřele Vám doporučujeme navštívit informační schůzku ve Vašem okolí. Zapište se na ni ještě dnes!

 

 

Krok #2: Vyplňte online přihlášku

Další fází procesu je vyplnění online au pair profilu, který je vyžadován pro proces hledání rodiny. Můžete na své přihlášce začít pracovat kdykoliv – pevně věříme, že čím dříve, tím lépe!

Důkladně vyplněný a detailní osobní au pair profil je ten vůbec nejlepší způsob, jak najít perfektní hostitelskou rodinu. Čím více informací poskytnete, tím vyšší je Vaše šance na nalezení hostitelské rodiny, která bude vyhovovat Vašim zájmům a potřebám.

Požádáme Vás, abyste uvedli seznam svých dosavadních zkušeností s péčí o děti, kde jste studovali a pracovali. Také dostanete prostor pro popsání svých osobních koníčků, zájmů a v čem vynikáte. Opět se snažte uvést co nejvíce detailů! Předveďte, co Vás dělá zvláštními.

Kromě informací požadovaných v online profilu Vás také poprosíme o poskytnutí následujícího:

  • Alespoň tři reference mimo rodinu
  • Osobní dopis hostitelské rodině
  • Fotky, které nejlépe vystihnou Váš život
  • Formulář vyplněný Vaším lékařem, který potvrdí, že jste zdravotně způsobilí k účasti v programu
  • Kopie dokladu o absolvování střední školy, řidičského průkazu a čistý výpis z trestního rejstříku

 

Nezapomeňte přidat fotky vystihující Vaši osobnost, aby mohla hostitelská rodina nahlédnout do Vašeho života a poznat, jakými au pair byste se ve skutečnosti stali. A také buďte vždy upřímní a mluvte na rovinu – koneckonců se chcete spojit s někým, kdo se dobře přizpůsobí Vašemu životnímu stylu, způsobu, jakým komunikujete, a Vašim očekáváním.

 

Krok #3: Najděte perfektní hostitelskou rodinu

Po dokončení všech materialů ve Vaší přihlášce se přesunete do faze spojování! Nabízíme flexibilní a vysoce personalizovaný proces, abychom Vám pomohli najít tu správnou hostitelskou rodinu pro Váš čas strávený v USA.

Máme tým skládající se z Au Pair Matching Specialists – je to jedinečná služba poskytovaná Cultural Care. Prací tohoto týmu specialistů je provést Vás při hledání profily hostitelských rodin a starat se o rozhovory. Dostanete přiděleného Matching Specialist, který Vás bude znát a bude vědět, co hledáte, takže se stane Vaším průvodcem a pomůže Vám, abyste se cítili sebevědomí a připravení, až dojde na rozhovory s potenciálními hostitelskými rodinami.

Jak se stát au pair

Proces spojování s rodinou může nějakou dobu trvat, ale je důležité mít na paměti, že to nakonec bude stát za to. Matching Specialist Vás celým procesem provede krok za krokem a pomůže Vám zakotvit v rodině, s níž se budete cítit nadšení a v bezpečí.

Jakmile se spojíte s hostitelskou rodinou, také Vám pomůžeme připravit se na čas strávený v zahraničí prostřednictvím nejrůznějších tréninkových materiálů – a to včetně online Get Ready Workshop a série dalších online kurzů, které mají zajistit, abyste byli na svůj au pair život v USA připraveni.

 

Krok #4: Dokončete veškeré vízové a cestovní náležitosti

V neposlední řadě Vás provedeme procesem zajišťování víza a příprav Vaší cesty do americké hostitelské rodiny.

Jediný legální způsob, jak se stát au pair v USA, je skrz vízum J-1, které je platné 12 měsíců, po nichž následuje 30denní lhůta (ta Vám dá prostor pro cestování po USA). Cultural Care Vám poskytne veškerou požadovanou dokumentaci k Vaší žádosti o vízum a provede Vás celým procesem.

Jediné, co musíte udělat, je domluvit si schůzku na místní ambasádě USA kvůli osobnímu pohovoru. Po jeho absolvování Vám bude vízum vydáno.

Cultural Care se také postará o vše potřebné týkající se Vaší letecké dopravy do USA. Většina au pair cestuje letecky s dalšími au pair, kteří odlétají ze stejného města z Vaší domovské země. Pokud budete cítit nervozitu, můžete se snadno uvolnit díky tomu, že zástupci programu jsou tu od toho, aby se s Vámi setkali po příletu přímo na letišti!

Jakmile budete v USA, všichni příchozí Cultural Care au pair stráví svůj první týden v Au Pair tréninkové škole kousek od New Yorku. Strávíte tu čas učením se o tom, co obnáší být au pair, poznáváním nových lidí z celého světa a zvykáním si na americký způsob života – a to vše předtím, než dojde na finální (a nejúžasnější) úsek Vaší cesty: Setkání s hostitelskou rodinou!

Stát se au pair je proces, který se občas může zdát komplikovaný – ale díky au pair agentuře, jakou Cultural Care Au Pair je, která Vám bude pomáhat na každém kroku Vaší cesty, se budete cítit klidní a sebevědomí, protože budete vědět, že se o Vás někdo stará. A také se budete moci soustředit na tu zábavnou část: Plánování dalšího roku (nebo delší doby!) Vašeho života plného cestování, učení se a seberozvoje v USA!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair

Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.

Nejpopulárnější

Více od Práce a cestování

A line drawing of a gumball machine

Jste připraveni na dobrodružství?

Začněte vyplňovat přihlásku ještě dnes a budete o krok blíž, abyste se stala au pair v USA. Začněte další vzrušující kapitolu svého života!

Začni