Dopis budoucím au pair

Dopis budoucím au pair

Moje rady – a největší přání – pro všechny potenciální au pair

Drazí budoucí au pair,

 

právě teď nejspíš cítíte mravenčení v rukou, zběsilý tlukot srdce a slyšíte hlásek vzadu v hlavě, který Vás trošku straší.

Stěhování do USA. Úplně sami. Každý by byl vyděšený, ale ani ne polovina lidí, které znáte, by se odvážila do toho jít.

Je to velký krok. Obrovský krok. Krok, díky němuž se budete bát pádu. Ale co když je tento krok – tento konkrétní krok, který se teď zdá tak neuvěřitelně velký – co když je to jen první krok na Vaší cestě?

Je hodně věcí, které je potřeba si pamatovat, které je nutné znát a na které byste měli myslet. Existují nejrůznější vychytávky, tipy a triky. Průvodci přežitím a užitečné příručky. Nedokážu Vám říct, jaký přesně pro Vás ten rok bude. Ale přece jen existují věci, které bych Vám chtěla předat. Věci, které bych Vám přála zažít.

Doufám, že se Vám podaří radovat se i ve chvílích, kdy to nebude úplně ono. Doufám, že se Vám podaří odškrtnout si vše na Vašem seznamu přání a dokonce do něj přidat něco navíc. Doufám, že si najdete několik přátel, kteří Vás skutečně přijmou. Takové, jací jste, bez váhání. A pokud ne, pak to nejsou Vaši přátelé. Buďte s lidmi, kteří Vás dělají šťastnými.

Doufám, že budete cestovat sami, abyste poznali, jak skvělé, naplňující a vzrušující je být nezávislí.

Dopis budoucím au pair

Doufám, že si zachováte laskavost. Nenechte si ublížit předpoklady ostatních lidí. Neznají Vaši kulturu, Vaše zázemí, Váš příběh.

Doufám, že budete člověkem, který se nevyhýbá hloubce svých pocitů nebo intenzitě svých přání. Přijměte celé spektrum – je Vaší součástí. Doufám, že Vám tato zkušenost zní jako nekonečná milostná píseň. Se všemi svými vrcholy i pády.

Doufám, že se na své cestě zastavíte, abyste se pořádně rozhlédli kolem sebe. Nebuďte příliš zahledění jen do samotného výletu. Do noci strávené venku. Do letu domů. Zhluboka se nadechněte, zavřete oči a přemýšlejte o svém zážitku. Přemýšlejte o lidech, které jste potkali, o jídlu, které jste ochutnali, o pocitech, které jste prožívali. Pak oči otevřete a ujistěte se, že zachytíte každý záblesk.

Doufám, že tento rok pro Vás bude jen začátkem. Že odteď budete chtít objevovat dál – zažít další dobrodružství, získat víc svobody, cítit víc štěstí.

Doufám, že budete bojovat. Uvědomte si, že život není vždycky tak jednoduchý, jak se může zdát. Doufám, že se s tím vším poperete a vyjdete z toho silnější. Budou dny, kdy Vás zachvátí slzy. To když se život bude zdát příliš náročný, rok příliš dlouhý, Vaši blízcí budou příliš daleko. V takových chvílích si musíte vzpomenout, proč jste sem přijeli.

Vzpomenout si, proč to stojí za to.

Doufám, že v sebe věříte nejvíc. Věřte svému instinktu. Je důvod, proč se tak cítíte. Doufám, že se naučíte, že odlišný neznamená špatný. Doufám, že vyrazíte na místo, o jehož existence jste neměli tušení. Že objevíte kulturu, o které jste nikdy neslyšeli, ochutnáte jídlo, které jste nikdy nezkusili, poznáte lidi, které jste nikdy nepotkali.

Doufám, že vždy zanecháte kousek sebe na místě, které jste právě objevili. Doufám, že odložíte telefon. Některé chvíle totiž nemůžete jednoduše zaznamenat na fotku. Doufám, že oceníte každou jednu chvíli. Třeba i takovou, kdy jen smočíte hranolek do mléčného koktejlu.

Doufám, že nebudete mít příliš vysoká očekávání. Nezvládnete totiž navštívit každé město, každý stát, každý národní park. Nebuďte zklamaní – vždycky se sem můžete vrátit. Tohle tady je jen začátek.

Dopis budoucím au pair

Doufám, že zvládnete poznat sami sebe. Buďte k sobě upřímní. Kdo jste teď? Kým se chcete stát? Co můžete udělat pro to, abyste se tam dostali? Svého cíle dosáhnete jen tehdy, když se odvážíte si nějaký stanovit.

Doufám, že budete tím, koho jste potřebovali, když jste byli mladší. Když jste s něčím zápasili. Když jste se cítili sami. Doufám, že se budete mít rádi za to, jací jste, a ne jací byste měli být.

Doufám, že zvládnete přijmout svůj vlastní názor. Ptejte se, pokud s něčím nebudete souhlasit, vysvětlujte, pokud dojde k nedorozumění. Neexistuje špatný nebo správný názor – všechno je to soubor osobních příběhů, minulosti a různých zájmů. Buďte otevření a přijměte fakt, že se názorově neshodnete s každým.

Doufám, že se budete neustále vyvíjet, růst a učit se.

Doufám, že uděláte vždy něco navíc. Že někomu věnujete extra úsměv. Že se nebudete zlobit za čas strávený něčím navíc. Doufám, že budete stateční. I když budete zápasit s angličtinou. I když se slova budou zdát záludná a věty příliš dlouhé. Vynaložte úsilí, bude to stát za to. Musí to být náročné, dokud se to s každým krůčkem nestane o něco jednodušší.

Doufám, že budete tím člověkem, kterého ostatní mají rádi ve své přítomnosti. Doufám, že pro ně budete inspirací a že Vás nechají zazářit. Doufám, že se budete cítit dobře. A to i když budete zažívat těžké chvíle při zabydlování se, poznávání okolí, přijímání sebe sama. Doufám, že se nebudete bát postavit se za to, co pro Vás bude důležité. Doufám, že nebudete perfektní. Že narazíte na překážky a věci, s nimiž nebudete souhlasit. Že najdete způsob, jak to změnit k lepšímu. Nikdo si nebude pamatovat perfektní příběh, ale na vtipný, skutečný, vzrušující příběh se jistě nezapomene.

Doufám, že Váš úsměv přiměje cizí lidi vidět v ostatních to dobré.

Doufám, že si uvědomujete, že je to Vaše cesta. Pokud po ní chcete kráčet pomalu, je to v pořádku. Jděte svým vlastním tempem. Jeden den po druhém.

Doufám, že najdete odvahu zeptat se právě na tu jednu otázku, na tu jednu věc, kterou si nejste jisti. V opačném případě ta odpověď bude vždycky ne.

Doufám, že budete velkoryse šťastní.

Doufám, že až budete sedět v letadle, budete zahlceni vděčností. Uvědomte si, že je to Váš život, Vaše rozhodnutí, Vaše příležitost.

Jen se jí musíte chopit teď. Vytvořte si vlastní příběh, na který budete hrdí.

 

S pozdravem,

Marie-Louise Deutschmann

Jmenuji se Marie-Louise! Je mi 19 a pocházím z krásné male země – z Rakouska. Jako au pair bydlím v Massachusetts a starám se o dvě roztomilé děti – pětiletou holčičku a čtyřletého chlapečka. Jsem zapálená do cestování a recyklování!
A line drawing of a gumball machine

Jste připraveni na dobrodružství?

Začněte vyplňovat přihlásku ještě dnes a budete o krok blíž, abyste se stala au pair v USA. Začněte další vzrušující kapitolu svého života!

Začni