Investujte do svých jazykových dovedností

Investujte do svých jazykových dovedností

Učit se angličtinu v USA může nakopnout Vaši kariéru.

Ponořit se do anglického jazyka a zlepšit své porozumění je obrovskou součástí au pair programu v USA. Mladé ženy a mladí muži z celého světa se rozhodnou pracovat a žít v zahraničí v Americe, aby mohli dennodenně procvičovat cizí jazyk v praxi, což se jim mnohonásobně vrátí později v životě.

 

Angličtina je koneckonců jazykem, kterým se mluví všude po světě; je skvělým prostředníkem a pomáhá zakládat komunity v částech světa, kde společně žijí, pracují a baví se lidé mnoha odlišných národností. Je to jeden ze tří nejpoužívanějších jazyků na světě a také je to životní dovednost, kterou mnoho zaměstnavatelů a univerzit vyžaduje při přijímání studentů a absolventů.

 

Není tedy divu, že investice do anglického jazyka je zároveň investicí do Vaší budoucí kariéry. Ve skutečnosti učit se angličtinu je jednou z nejlepších věcí, kterou můžete udělat pro podporu svých životních cílů a která Vám pomůže uspět.

 

Jako au pair budete svou angličtinu zdokonalovat přirozenou cestou, a to díky každodenním interakcím se svou hostitelskou rodinou, hostitelskými dětmi, členy komunity, LCC a novými au pair přáteli. Možná si ale neuvědomujete, jak důležitý se tento jazyk stane, jakmile se vrátíte domů a začnete si hledat práci. Je skvělé mít tuto dovednost v rukávu – a samozřejmě ve svém životopise!

 

Jak Vám plynulá znalost angličtiny pomůže uspět ve Vaší budoucnosti? Pravdou je, že existuje nesčetně možností, jak Vám učit se angličtinu v přirozeném prostředí může pozitivně ovlivnit život – níže jsme nastínili jen pár těch nejdůležitějších:

 

Globální atraktivita

 

Když plynule hovoříte anglicky, máte automaticky vyšší tržní hodnotu pro mezinárodní společnosti po celém světě. Důvodem je, že ovládat sjednocující jazyk, jakým je angličtina, Vám může pomoci spojit se a pracovat s různými kulturními skupinami napříč světem podnikání. Zvládnete díky tomu mluvit s lidmi na osobnější úrovni a doopravdy porozumíte tomu, co Vám chtějí řici, místo odvozování na základě hrubého překladu.

 

Komunikovat s lidmi v jejich rodném jazyce také pomáhá prolomit bariéry, které by mohly bránit hladkému a rychlému průběhu pracovních záležitostí, jako jsou smlouvy či schůzky. Také to celému týmu pomáhá cítit se komfortně a sebevědomě. Celkově vzato ovládat angličtinu Vám otevře dveře k mezinárodním pracovnám příležitostem, které Vás mohou dovést k lepšímu podnikání a většímu úspěchu.

 

Příležitost cestovat

 

Co se týče cestování a ponoření se do kultury, může Vám plynulá znalost angličtiny v rámci Vaší kariéry otevřít nespočet dveří. Když pracujete pro společnost, která má mezinárodní partnery – nebo má alespoň ambice globálně se rozvíjet – budete prvním člověkem, na koho se obrátí, aby jim s tímto úsilím pomohl, jelikož budete umět perfektně komunikovat.

Investujte do svých jazykových dovedností

Když jste au pair, strávíte rok (nebo déle!) v USA, ponoříte se do jazyka a poznáte tolik různých koutů země, kolik jen budete moci. Ale jako pracující profesionál se silnou angličtinou budete mít příležitost vidět mnoho různých částí světa! Místa, kde najdou uplatnění tlumočníci nebo odborníci plynule hovořící několika jazyky, nejsou nijak omezena – takže pokud je cestování něco, co chcete ve své budoucnosti dělat více než cokoliv jiného, pak je důkladná znalost anglického jazyka důležitým krokem k tomuto cíli.

 

Profesní růst

 

V průběhu let výzkumy ukázaly, že ruku v ruce se znalostí jazyka přicházejí další klíčové obchodní a životní dovednosti, které se dobře uplatňují na pracovišti. Vezměte v potaz skutečnost vyplývající ze studií, že studenti, kteří absolvují výuku druhého jazyka, jsou kreativnější a lepší v řešení komplexních problémů než ti, kteří se druhý jazyk neučí.

 

A samozřejmě je faktem, že přepínání mezi různými jazyky Vám může pomoci zlepšit duševní hbitost a schopnost multitskingu.

 

Nakonec existuje výzkum z University of Chicago, který uvádí, že lidé hovořící několika jazyky jsou si jistější při rozhodování – ať už ve sféře pracovní či osobní – jelikož o problémech přemýšlejí i ve druhém jazyce, aby zjistili, zda obstojí jejich prvotní závěry.

Všechny tyto studie a výzkumy naznačují, že investice do zdokonalování Vaší angličtiny znamená získání životní dovednosti, která vede k rozvíjení dalších životních dovedností a podporuje úspěch v pracovním životě.

 

Takže pokud v budoucnosti zvažujete pracovat v globální společnosti nebo ve firmě, kde jsou na prvním místě mezilidské vztahy a fungující komunikace, pak se rozhodně zdokonalte v angličtině! A neexistuje lepší místo, kde toho můžete dosáhnout, než v přirozeném prostředí – například v USA v roli au pair.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.
    A line drawing of a gumball machine

    Finde heraus, ob das Au Pair Leben das Richtige für Dich ist.

    Nehme an einem kostenlosen Infotreffen in Deiner Nähe teil, um alles zu erfahren, was Du über das Programm wissen musst.

    Finde ein Treffen