• Rada
Publikováno May 28, 2019

Jak najít perfektní hostitelskou rodinu

Využijte tyto tipy, abyste si našlu tu správnou americkou hostitelskou rodinu.

By Cultural Care Au Pair

Než nastoupíte do letadla mířícího do USA, kde budete žít jako au pair, existuje spousta důležitého plánování a příprav, které musíte udělat, abyste si zajistili, že čas strávený v zahraničí bude probíhat hladce! Největší a pravděpodobně nejdůležitější součástí Vašeho předodjezdového au pair seznamu je nalezení americké hostitelské rodiny, která bude vyhovovat Vašim potřebám a s níž bude společný život vzrušující.

 

Existuje několik otázek, které byste si měli během spojovacího procesu položit: „Jak si užiju rok svého života s touto rodinou? Co když budeme komunikovat jinak nebo budeme mít odlišné životní styly? Jaký druh vztahu chci se svou hostitelskou rodinou mít?“

 

K zodpovězení těchto otázek – a k nastínění všech důležitých faktorů, které je třeba při výběru hostitelské rodiny zvážit – je tu specialistka na spojování Hadley Burnham. Její role v Cultural Care Au Pair spočívá v podpoře au pair v každé fázi předodjezdového seznamu, a to hned od samého počátku, kdy au pair vstoupí do systému pro spojování, až do chvíle, kdy začnou svůj rok se svou hostitelskou rodinou. Poskytuje podporu v procesu spojování a vzdělává au pair ohledně fungování celého systému, a to všechno s jediným cílem: pomoci au pair, jako jste Vy, najít pro svůj rok správnou hostitelskou rodinu.

 

Buďte trpěliví

 

Jednou z nejdůležitějších rad Hadley týkajících se spojování jednoduše je, abyste byli trpěliví a věřili, že to vyjde.

 

„Proces spojování může zabrat nějaký čas,“ říká . „Je důležité mluvit s hodně hostitelskými rodinami, abyste viděli, která z nich by byla dobrou volbou.“ A někdy to holt znamená si trpělivě prohlížet v systému pro spojování několik rodin, než najdete tu správnou.

 

Faktem je, že výběr americké hostitelské rodiny, se kterou chcete bydlet, není malým úkolem! Měli byste mu věnovat hodně času a důkladně zvážit své rozhodování, protože toto rozhodnutí bude mít vliv na Váš další život. Neuspěchejte nalezení rodiny jen kvůli tomu, abyste se dostali do Ameriky co nejrychleji. Čím pečlivěji své možnosti zvážíte, tím je pravděpodobnější, že najdete perfektní hostitelskou rodinu, což povede nejen k úspěšnému programovému roku, ale také k celoživotnímu přátelství, které si navždy uchováte v srdci.

 Buďte responsivní 

 

I když je důležité, abyste si v průběhu procesu dali na čas a zůstali trpěliví, je také zásadní, abyste během spojování reagovali a byli aktivní. V opačném případě to může vést k nedorozuměním a promrhaným příležitostem.

 

„Au pair by si měli každý den kontrolovat svůj účet a reagovat na žádosti o spojení, a to během 24 hodin,“ říká Hadley. „Rodiny chtějí vidět, že jsou au pair proaktivní, a rádi by si domluvili interview, jakmile au pair přijme jejich žádost o spojení.“

 

Cultural Care Au Pair doporučuje být v každé fázi do procesu spojování plně zapojen, aby se tak maximalizovaly šance na nalezení rodiny, s níž to klapne. Někdy se na Vás požadavky budou hrnout – ale to neznamená, že to máte vzdát!

 

Zažili jsme mnoho případů, kdy au pair čekali, aniž by přišla jediná žádost, a pak najednou v jednu chvíli obdrželi několik žádostí,“ říká Hadley. Je na Vás pozorně sledovat svůj účet a pečlivě odpovídat hostitelským rodinám, které se s Vámi chtějí spojit. Čím angažovanější a proaktivnější budete, tím větší je Vaše pravděpodobnost najít pro sebe perfektní hostitelskou rodinu.

Buďte otevření

 

Někdy znamená nalezení správné hostitelské rodiny odložení všech představ a očekávání stranou. Být otevřený je pro proces spojování životně důležité, protože se často stává, že si au pair neuvědomují, co je opravdu důležité, dokud se s tím nesetkají tváří v tvář!

 

Au pair by se měli soustředit na nalezení rodiny, s níž se cítí pohodlně a sebevědomě, a neměli by se soustředit na specifickou lokaci, kde rodina žije,“ říká Hadley. Umístění je faktorem, který hodně au pair zahrnuje do procesu rozhodování – přestože to může být bráno v potaz, rozhodně by to němělo být při výběru rodiny rozhodujícím faktorem. Kalifornie a New York jsou sice krásné státy, ale USA je plné nádherných míst k životu – a další oblasti Ameriky Vás mohou překvapit svým kulturním bohatstvím a příležitostmi. Kromě toho budete mít možnost cestovat v rámci celého roku, takže bez ohledu na to, kde budete žít, si můžete naplánovat návštěvu jakéhokoliv amerického státu, který Vás zaujme.

Buďte upřímní

 

Upřímnost je klíčem k nalezení dobré hostitelské rodiny. Pokud během procesu spojování nemluvíte o svých zálibách a preferencích, je velká šance, že skončíte s rodinou, která nebude splňovat Vaše očekávání, a tím pádem nebude základem, který potřebujete k úspěšnému roku v USA. „Je nesmírně důležité diskutovat o tom, jaký vztah chcete se svou hostitelskou rodinu mít,“ radí Hadley.

 

A pokračuje: „Chcete s rodinou večeřet a účastnit se rodinných aktivit i mimo Vaše pracovní hodiny? Chcete být nezávislejší a mít svůj vlastní prostor, abyste mohli mít mimo pracovní hodiny svůj vlastní program? To jsou otázky, na něž byste měli v průběhu spojování hledat odpovědi!

 

Pokud hostitelská rodina, se kterou zrovna mluvíte, hledá jiný druh vztahu než Vy, je to v pořádku. Znamená to, že pro Vás nejsou správnou volbou a že byste meli pokračovat v hledání.

 

Zároveň je nutné projednat způsob komunikace a Vaše očekávání. Ujistěte se, že jsou Vaše očekávání jasná a že jste projednali, co od společného roku očekáváte. To hostitelské rodině pomůže rozhodnout se, zda jse pro ně ti praví! Koneckonců nejlepší vztahy jsou vzájemně prospěšné a uctivé. Nejlepší způsob, jak projevit respekt hostitelské rodině od samého začátku, je být upřímní ohledně toho, co hledáte.

 

Je důležité, abyste s hostitelskou rodinou projednali svůj styl komunikace,“ říká Hadley. „Zamyslete se nad svými komunikačními potřebami a buďte upřímní vůči hostitelským rodinám ohledně toho, jaký typ komunikace je pro Vás nejlepší.“


Buďte sami sebou 

 

Samozřejmě je nejdůležitější, abyste v průběhu každé faze procesu spojování byli upřímní sami k sobě. Nikdo Vás nezná lépe než VY SAMI! A pokud se máte odhodlat k tomuto vzrušujícímu rozhodnutí strávit rok v Americe jako au pair, je na Vás postavit se za to, na čem Vám záleží, a nespokojit se s ničím jiným než s rodinou, která Vás přivítá ve svém domově i srdci.

 

Němeli byste se bát zeptat se na cokoliv od každodenních aktivit rodiny až po jejich rozvrh, způsob stravování, náboženství a dokonce i svátky. „Rodiny si užívají, když jim au pair pokládají otázky,“ říká Hadley. „Takže pokud Vás něco zajímá, nebojte se zeptat!

 

A když přijde čas rozhodnout se, zda je hostitelská rodina, s níž jste o tom všem mluvili, pro Vás ta pravá, které řeknete ano a začnete s ní svou au pair výpravu, má pro Vás Hadley důležitou radu: „Věřte svému instinktu.

 

A pokračuje: „Když přijde na rozhodování, zda je to pro au pair ta správná rodina, vždycky jim navrhnu, aby si představili dva scénáře. První je – budete se cítit příjemně, až vkročíte do domova této rodiny, usadíte se s nimi ke snídani a stanete se součástí jejich rodiny? Ten druhý je – když se v průběhu roku objeví nějaký problém, cítíte se v pohodě ohledně toho, že za nimi s tímto problémem přijdete?

 

Pokud si umíte představit sami sebe v této náročné konverzaci s hostitelskou rodinou, pak je velká šance, že máte podobný komunikační styl a že to klapne. Na druhou stranu pokud si umíte představit, že do jejich životního stylu zapadnete bez problémů, že si společně budete užívat jídlo, prázdniny i speciální příležitosti, pak se k sobě pravděpodobně perfektně hodíte!

 

Nezapomeňte, že i když zvládnete být upřímní sami k sobě, měli byste být také otevření radám od Au Pair specialisty na spojování, jakou je třeba Hadley, a také připomínkám svých nejbližších – rodiny a přátel. Podělte se s nimi o své zkušenosti z hledání rodiny – koneckonců chtějí to, co je pro Vás nejlepší, a pomohou Vám učinit rozhodnutí, ze kterého budete mít dobrý pocit.

 

Pamatujte,“ říká Hadley, „všichni au pair se během procesu spojování cítí nervózní. Je to normální! Nejdůležitější je zůstat sám sebou a soustředit se na to, proč chcete být součástí tohoto kulturního výměnného programu. Pokud na to budete myslet, dovede Vás to k rodině, která pro Vás bude tou nejlepší volbou pro získání těch nejlepších možných zážitků.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair

Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.

Nejpopulárnější

Více od Rada

A line drawing of a gumball machine

Chcete se dozvědět více?

Řekneme vám všechno, co potřebujete vědět, než se vydáte na dobrodružství svého života jako au pair v USA. Cestujte, učíte se a rostete s Cultural Care !

Další informace