Povinosti & odpovědnosti au pair

Povinosti & odpovědnosti au pair

Péče o Vaše hostitelské děti je vždy prioritou číslo #1.

Možná víte všechno o tom, co známená být au pair – že je to jedinečná šance dostat se mimo Vaši komfortní zónu; že je to příležitost cestovat, učit se a rozvíjet se v USA; že je to rok (či více!) strávený soustředěním se čistě na Vás a Vaše sny.

 

Ale víte, jaké jsou Vaše povinnosti a odpovědnosti v roli au pair? Vysvětlíme Vám je.

 

Být au pair v americké hostitelské rodině je mnohostranná role. Stanete se velkou ségrou nebo velkým bráchou pro své hostitelské děti, budete další dcerou nebo synem pro své hostitelské rodiče a spřátelíte se s ostatními au pair a členy komunity. Budete studovat na americké univerzitě. Povedete své vrstevníky. Budete vzorem pro všechny kolem Vás.

V některých případech se můžete stát globálním ambasadorem, čímž budete mít vliv na další au pair a díky čemuž budete zlepšovat au pair program pro budoucí účastníky.

Přesto všechno bude hlavní rolí Vaší au pair zkušenosti čas strávený pečováním. Vaším hlavním zaměřením totiž bude rozdávat lásku, podporu a péči svým hostitelským dětem.

 

Takže jaké jsou hlavní povinnosti au pair, které se vztahují k poskytování péče o děti? Vše, co zajišťuje bezpečí, štěstí a zdraví Vašich hostitelských dětí.

 

Povinnosti a odpovědnosti au pair se liší rodinu od rodiny – kupříkladu někteří au pair se starají o nemluvňata, takže se jejich den velice liší ode dne au pair, kteří se starají pouze o děti chodící do školy. Další au pair zase své hostitelské děti všude vozí a jiní se za volant v USA vůbec nedostanou.

Bez ohledu na malé rozdíly mezi jednotlivými domácnostmi, být au pair znamená zapojit se v hostitelské rodině do úkolů, které souvisejí s hostitelskými dětmi – a jen s hostitelskými dětmi! Nebude se po Vás nikdy chtít, abyste se pouštěli do povinností, ze kterých by těžili Vaši hostitelští rodiče nebo někdo další žijící ve společné domácnosti.

 

Zde uvádíme některé z nejběžnějších povinností au pair:

 • Příprava jídla: Budete dětem připravovat jídlo a svačiny.
 • Doprava: Budete dětem pomíhat dostat se do školy a z ní, stejně tak se dostat na jakékoliv jiné mimoškolní aktivity nebo na hrací schůzky.
 • Prádlo: Budete dětem prát, sušit a skládat oblečení a ložní prádlo.
 • Všeobecný úklid: Budete se starat o to, že jsou dětské pokoje a hrací koutky uklizené, bezpečné a celkově čisté.
 • Ranní přípravy: Budete se starat o to, aby byly děti omyté, oblečené, najezené a připravené na nadcházející den.
 • Čas na hraní: Budete děti zapojovat do zábavných her a aktivit, které je budou obohacovat.
 • Domácí úkoly: Budete dětem pomáhat s domácími úkoly a organizací jejich školních projektů.
 • Večerní přípravy: Budete dětem pomáhat uklidit po večeři, obléct se do pyžama a připravit se do postele – což je také často čas na pohádky!

Povinosti & odpovědnosti au pair

Opět platí, že jakékoliv domácí práce, které se nevztahují k dětem – nebo které zahrnují jakoukoliv těžkou manuální práci, jako je úklid domácnosti, údržba zahrady apod. – nejsou součástí povinností au pair.

Jednou z nejlepších částí au pair programu je, že jste v USA v rámci kulturně výměnného víza J-1 určeného návštěvníkům – což znamená, že jste chránění předpisy Ministerstva zahraničních věcí. Na rozdíl od ostatních zahraničních gap year příležitostí nebo programů je Vaše bezpečnost a pohoda zajišťována každý den Vašeho pobytu v USA.

 

To znamená, že Vaše au pair pracovní doba je udržována v rozumné délce a že nikdy nebudete pracovat déle, než je povoleno pravidly programu.

Podle předpisů nesmí být au pair ve službě více než 45 hodin týdně a více než 10 hodin denně. Také mají nárok na 1,5 dne volna v kuse a na alespoň jeden celý volný víkend v měsíci.

 

Kromě toho mají au pair během programového roku nárok na 2 týdny placené dovolené! Zmínil někdo road trip?!

Být au pair znamená velkou odpovědnost – znamená to být opatrovníkem a pečovatelem Vašich hostitelských dětí, mít jejich důvěru a zajistit jim pohodu. Ale pokud Vás práce s dětmi baví a jste na tento úkol připraveni, pak pro Vás bude stát se au pair v USA neuvěřitelné dobrodružství – a také nejlepší způsob, jak nastartovat další kapitolu Vašeho života!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.
  A line drawing of a gumball machine

  Jste připraveni na dobrodružství?

  Začněte vyplňovat přihlásku ještě dnes a budete o krok blíž, abyste se stala au pair v USA. Začněte další vzrušující kapitolu svého života!

  Začni