Tipy na Black Friday nákupy

Získejte letos před svátky ty nejlepší nákupní slevy!

Věřte tomu, nebo ne, termín „Black Friday“ se vžil a začal užívat v širším měřítku až na počátku 21. století. Ale své místo v kalendáří – den po Thanksgiving  – má již od roku 1952 a od té doby je považován za počátek předvánoční nákupní sezóny v Americe!

 

Nejstarší zmínka termínu „Black Friday“, pokud jde o nakupování den po Thanksgiving , naznačuje, že se tato fráze prvně objevila ve Philadelphii okolo roku 1961, přičemž byla použita k popisu rušného davu a husté dopravy, které se vynořily den po svátku. Během několika následujících desetiletí se tato již ikonická fráze rozšířila – oblíbeným vysvětlením je, že „Black Friday“ představuje bod v kalendáři, kdy obchodníci začínají vydělávat, tedy přestávají být „v červených číslech“ (přestávají prodělávat) a začínají být v „černých číslech“ (začínají vydělávat).

 

Black Friday je nyní dnem, kdy mnoho obchodníků otevře brzy – úderem půlnoci – a nabízí propagační prodej. V USA se již od roku 2005 jedná o nejrušnější nákupní den v roce a nevykazuje žádné známky zpomalení!

 

Zvažujete se letos Black Friday nákupů zúčastnit? Nezapomeňte si projít naše nejlepší tipy, abyste se zorientovali v davech lidí a získali ty nejlepší slevy!

Tips for Black Friday Shopping

Začněte brzy

Black Friday býval o průzkumu nedělních novin, kde se dalo zjistit, kteří místní prodejci mají nejlepší nabídky –  ale to už je dávno pryč! Tato událost se proměnila v celý měsíc plný zvláštních nabídek a slev, přičemž po celou dobu upravují své ceny i online obchody.

 

Klíčem ke správné volbě slevy je být v obraze – což znamená sledování nabídek směřujících k Black Friday. Čím dříve začnete, tím vyšší mate šanci, že ušetříte pěknou sumičku.

 

Připravte se doma

Nechoďte – zdůrazňuji – NECHOĎTE na Black Friday nepřipravení. Prostudujte si reklamy (jak tištěné tak online), co nejdříve to bude možné, ale především víkend před Black Friday. Velké obchody, jako jsou Best Buy, Target nebo Walmart, nabízejí hvězdné slevy, ale je na Vás zapatrát a objevit je.

 

Naštěstí existuje mnoho webových stránek zaměřených na Black Friday, které můžete využít při hledání reklam na Black Friday. Podívejte se na bestblackfriday.com, theblackfriday.com a dealnews.com. Také se můžete přihlásit k odběru novinek a dostávat upozornění na nabídky ve stejnou chvíli, kdy vyjdou.

 

Buďte na sociálních sítích

Stránky Vašich oblíbených značek často na svých sociálních sítích zvěřejňují upozornění a reklamy na své Black Friday nabídky. Zkoukněte Facebook, Twitter a Instagram svých oblíbených prodejců, jestli tam nenajdete nějaké nabídky a propagační akce. Nebo ještě lépe nezapomeňte na „like“ či „follow“, protože takové zákazníky mnohdy prodejci odmění nějakým speciálním upozorněním na exkluzivní slevy a nabídky.

 

Samozřejmě texty, tweety a příspěvky na sociálních médiích jsou skvělou cestou, jak se podělit o Black Friday novinky se svými přáteli. Čím více informací o nákupech shromáždíte, tím lepší zážitek z nakupování budete mít!

 

Držte se rozpočtu

Možná to bude znít banálně, ale je to těžší, než si myslíte. Black Friday slevy – obzvláště pokud jde o zboží dostupné jen v omezeném množství – jsou navrženy tak, aby Vás přimněly k návštěvě obchodu, kde Vám prodejce může prodat další zboží. A popravdě řečeno když už jste v obchodě, je snazší nechat se zlákat koupí věcí za zvýhodněné ceny.

 

Nestaňte se na Black Friday obětí nátlaku prodejců! Předem si stanovte, kolik chcete v rámci Black Friday nákupního šílenství utratit, a držte se toho. Zkuste co nejvíce odolat impulzivnímu nakupování a místo toho se držte slev, které jste si vyhlídli. Jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, je nechat doma kreditní kartu a vzít si do obchodu jen hotovost – pomůže Vám to se sebekontrolou.

 

Nastudujte si obchodní podmínky

Důrazně Vám doporučujeme s předstihem prozkoumat obchodní podmínky a jak je to s případným dorovnáním rozdílu v ceně či s vrácením zboží. Dorovnání rozdílu v ceně je pro Black Friday nakupování skvělou taktikou, protože pokud se toho obchod drží – a vy v rámci svého průzkumu najdete zboží jinde za nižší cenu – můžete ušetřit dost peněz. Nicméně v některých obchodech záruka v rozdílu ceny v tento den neplatí, tak se nenechte nachytat na své nevědomosti. Přečtěte si obchodní podmínky, protože připravený zákazník je důvtipný zákazník!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.