• Rada
Publikováno May 1, 2019

5 způsobů, jak se stát součastí hostitelské rodiny

Jak si vytvořit hezký vztah se svou druhou rodinou v USA.

By Aliena Heimbrodt

Buďme upřímní: Přestěhovat se k naprosto cizím lidem může být děsivé (protože přesně takové to je, když se s našimi hostitelskými rodinami poprvé setkáme). A navíc být daleko od domova to moc neulehčuje.

 

Takže jak se s tím nejlépe vyrovnat?

 

Pěkně a snadno – tak, že se nové místo stane Vaším domovem a tito lidé pro Vás budou novou rodinou!

 

1. Buďte se svou hostitelskou rodinou

 

To zní jako hloupá rada, že? Myslím tím, že už tak strávíte až 45 hodin týdně s dětmi, že? Pravděpodobně ano – nicméně to je čas, který pracujete. To je doba, kterou byste s nimi strávit měli.

 

Hostitelské rodiny si opravdu cení toho, když se s nimi rozhodnete trávit svůj volný čas a rozhodně ho nemusí být přehnaně. Zdržte se s nimi po práci o trošku déle a podívejte se spolu na film. Navečeřte se s nimi. Přidejte se k návštěvě prarodičů. Vyrazte s nimi na nedělní mši.

 

Samozřejmě tyhle věci dělat nemusíte – ale pokud se rozhodnete jednou dvakrát týdně zůstat déle, uvidí, jak moc Vám záleží na tom být součástí rodiny a jak moc si to užíváte.

2. Aktivně se snažte být součástí rodiny

 

Chovejte se, jako byste byli doma. Ukliďte myčku, i když už máte volno! Nemusíte, ale upřímně je to i Vaše nádobí, že? Věřte mi, Vaší hostitelské rodině se bude líbit, že projevujete iniciativu. Sama jsem kdysi ráda pomáhala s domácími pracemi, i když už jsem měla volno, třeba s přípravou večeře nebo s krmením psů.

 

Určitě Vám to na začátku bude připadat zvláštní – ale jakmile se trochu zabydlíte, předstírejte, že je to Váš domov, a chovejte se tak!

 

3. Poznejte je

 

Co rádi dělají? Na jaké filmy se dívají? Jaké je jejich oblíbené jídlo? Pravděpodobně se všechno tohle dozvíte při práci s dětmi. Budou Vám chtít ukázat všechny své oblíbené věci. Nezapomínejte zjišťovat, co mají rádi nejen Vaše hostitelské děti, ale také jejich rodiče – pomůže Vám to rychle se zapojit do konverzace a vybudovat si s rodinou silné pouto. Možná se dokonce budete každý čtvrtek dívat na horory, protože to bude Váš společný koníček.

4. Příbuzní jsou klíčoví

 

Mám ráda všechny rodinné přátele i rodinu! Je hezké vědět, že kromě rodiny, s níž žiju, existují i další lidé, kteří mě mají rádi jako svou vlastní. Zajímat se o ně přirozeně povede k tomu, že s Vámi budou chtít trávit čas při setkáních o prázdninách, na narozeniny i při pravidelných návštěvách! Gigi (maminka mé hostitelské mamky) je doslova mojí nejlepší kamarádkou – milujeme společně chodit do kina nebo si nechat udělat nehty.

 

Prosím, investujte čas do poznávání těch, které Vaše hostitelská rodina miluje nejvíce!

 

5. Udělejte si tu svůj domov

 

Tenhle dům bude místo, kde strávíte příští rok svého života. Ujistěte se, že se ve svém pokoji cítíte pohodlně. Možná budete chtít investovat do svíček? Nebo si vytisknout nějaké obrázky? Koupíte si květiny?

 

Udělejte si z pokoje místo, kam se budete rádi vracet jako domů.


Jmenuji se Ali, ráda Vás poznávám! Jsem bývalá au pair, která si svůj pobyt protáhla. V současnosti jsem barmankou a pracuji na sobě, abych jednou (doufám!) mohla mít svou vlastní roztomilou kavárnu někde v okolí NYC. Kdykoliv zrovna nepracuju, ráda dělám jógu, cvičím a navštěvuju nové restaurace v okolí. Mexické jsou moje oblíbené!

Nejpopulárnější

Více od Rada

A line drawing of a gumball machine

Sdílej svůj příběh

Hledáme vášnivé tvůrce obsahu, kteří by přispěli k našemu blogu. Sdílejte svůj příběh ještě dnes a pomozte ostatním nahlédnout na au pair život!

Další informace