• Rada
Posted May 1, 2019

5 způsobů, jak se stát součastí hostitelské rodiny

Jak si vytvořit hezký vztah se svou druhou rodinou v USA.

By Aliena Heimbrodt

Buďme upřímní: Přestěhovat se k naprosto cizím lidem může být děsivé (protože přesně takové to je, když se s našimi hostitelskými rodinami poprvé setkáme). A navíc být daleko od domova to moc neulehčuje.

 

Takže jak se s tím nejlépe vyrovnat?

 

Pěkně a snadno – tak, že se nové místo stane Vaším domovem a tito lidé pro Vás budou novou rodinou!

 

1. Buďte se svou hostitelskou rodinou

 

To zní jako hloupá rada, že? Myslím tím, že už tak strávíte až 45 hodin týdně s dětmi, že? Pravděpodobně ano – nicméně to je čas, který pracujete. To je doba, kterou byste s nimi strávit měli.

 

Hostitelské rodiny si opravdu cení toho, když se s nimi rozhodnete trávit svůj volný čas a rozhodně ho nemusí být přehnaně. Zdržte se s nimi po práci o trošku déle a podívejte se spolu na film. Navečeřte se s nimi. Přidejte se k návštěvě prarodičů. Vyrazte s nimi na nedělní mši.

 

Samozřejmě tyhle věci dělat nemusíte – ale pokud se rozhodnete jednou dvakrát týdně zůstat déle, uvidí, jak moc Vám záleží na tom být součástí rodiny a jak moc si to užíváte.

2. Aktivně se snažte být součástí rodiny

 

Chovejte se, jako byste byli doma. Ukliďte myčku, i když už máte volno! Nemusíte, ale upřímně je to i Vaše nádobí, že? Věřte mi, Vaší hostitelské rodině se bude líbit, že projevujete iniciativu. Sama jsem kdysi ráda pomáhala s domácími pracemi, i když už jsem měla volno, třeba s přípravou večeře nebo s krmením psů.

 

Určitě Vám to na začátku bude připadat zvláštní – ale jakmile se trochu zabydlíte, předstírejte, že je to Váš domov, a chovejte se tak!

 

3. Poznejte je

 

Co rádi dělají? Na jaké filmy se dívají? Jaké je jejich oblíbené jídlo? Pravděpodobně se všechno tohle dozvíte při práci s dětmi. Budou Vám chtít ukázat všechny své oblíbené věci. Nezapomínejte zjišťovat, co mají rádi nejen Vaše hostitelské děti, ale také jejich rodiče – pomůže Vám to rychle se zapojit do konverzace a vybudovat si s rodinou silné pouto. Možná se dokonce budete každý čtvrtek dívat na horory, protože to bude Váš společný koníček.

4. Příbuzní jsou klíčoví

 

Mám ráda všechny rodinné přátele i rodinu! Je hezké vědět, že kromě rodiny, s níž žiju, existují i další lidé, kteří mě mají rádi jako svou vlastní. Zajímat se o ně přirozeně povede k tomu, že s Vámi budou chtít trávit čas při setkáních o prázdninách, na narozeniny i při pravidelných návštěvách! Gigi (maminka mé hostitelské mamky) je doslova mojí nejlepší kamarádkou – milujeme společně chodit do kina nebo si nechat udělat nehty.

 

Prosím, investujte čas do poznávání těch, které Vaše hostitelská rodina miluje nejvíce!

 

5. Udělejte si tu svůj domov

 

Tenhle dům bude místo, kde strávíte příští rok svého života. Ujistěte se, že se ve svém pokoji cítíte pohodlně. Možná budete chtít investovat do svíček? Nebo si vytisknout nějaké obrázky? Koupíte si květiny?

 

Udělejte si z pokoje místo, kam se budete rádi vracet jako domů.


Hola, mi nombre es Ali, ¡un placer conocerte! Fui au pair, extendí un segundo año y actualmente trabajo como camarera mientras me esfuerzo para tener algún día, espero, un pequeño y bonito café en algún rincón de la ciudad de Nueva York. Cuando no estoy trabajando, me gusta hacer yoga, hacer ejercicio y combinarlo con visitas a los restaurantes nuevos de la zona. ¡El mexicano es mi preferido!

Most popular

More from Rada

A line drawing of a gumball machine

Share your story!

We’re looking for passionate content creators to contribute to our blog. Submit your story today and give others a firsthand look at au pair life!

Learn More