Proč byste měli cestovat se svou hostitelskou rodinou

Proč byste měli cestovat se svou hostitelskou rodinou

Ježdění na výlety s Vaší hostitelskou rodinou Vás stmelí.

Je cestování s Vaší hostitelskou rodinou dobrý nápad? Měli byste se k nim připojit na dovolenou? Nebylo by hezké strávit nějaký čas odděleně? Změnilo by to vůbec Váš vztah a bude to celé jen o práci? Budete mít vůbec příležitost si to užít, nebo bude divné strávit spolu tolik času? Tohle jsou otázky, které si au pair kladou, když jim rodina nabídne, aby s nimi jeli na dovolenou. Z vlastní zkušenosti mám pro Vás pár užitečných rad!

 

Je potřeba zvážit hodně věcí, když se Vás hostitelská rodina zeptá, zda s nimi chcete jet na rodinný výlet nebo dovolenou. V první řadě byste měli být poctěni, že se Vás na to vůbec hostitelská rodina zeptala – protože bohužel není moc au pair, kteří by měli příležitost se k hostitelské rodině přidat. A nezapomeňte, že když se Vás nezeptají, neznamená to, že Vás nemají rádi – možná je to jejich způsob, jak utužit vztah v rodině, a pro Vás je to zase šance mít nějaký čas doma jen sami pro sebe.

 

Pokud patříte ke šťastlivcům, kteří se přidají k hostitelské rodině a společně jedou na zábavnou dovolenou, tak byste se měli radovat a těšit se! Ale než kývnete, posaďte se s hostitelskou rodinou a popovídejte si o tom, jak bude výlet vypadat. Vyrazíte za turistikou, na pláž, lyžovat, a co je nejdůležitější, jak bude vypadat pracovní rutina?

 

Jakmile si tyto věci ujasníte, je čas se rozhodnout. A pokud Vám mohu dát užitečnou radu – řekněte ano! Může se zdát trošku děsivé jet s hostitelskou rodinou na dovolenou, ale když s nimi pojedete, poznáte jejich osobnost v úplně jiném světle. Získáte společné vzpomínky, projdete vývojem a jako rodina se sblížíte.

 

„Cestování ve společnosti těch, které milujeme, je domovev v pohybu.“ Leigh Hunt

 

 Moje osobní zkušenost

 

Moje skvělá hostitelská rodina mě na dovolenou v průběhu au pair roku vzala celkem pětkrát – dvakrát na ostrov, jednou lyžovat, jednou na rodinnou návštěvu a jednou na kola do hor. Vzpomínám si na to, když jsme jeli poprvé. „Budu celou dobu pracovat? Budu mít také čas odpočinout si?“ Ale zároveň jsem uvažovala: „Proč ne, uvidíme, jak to dopadne!“ – a jsem ráda, že jsem jela.

 

Moje první pozitivní zkušenost byla inspirací k tomu jet na všechny další společné dovolené. Také jsem si s rodinou nejprve ujasnila, co budeme dělat, protože mi bylo jasné, že když se to bude týkat výšek, nebudu chtít jet, protože se jich bojím. Moje hostitelská mamka byla skvělá, protože mi dopředu řekla, jak bude vypadat pracovní rutina. Hostitelské děti byly starší, takže jsem se o ně nemusela příliš starat – byla to pro mě více méně dovolená, vlastně mi to vůbec nepřišlo jako práce. Neoddělovala jsem se od hostitelské rodiny a oni se postarali o to, abych byla zahrnutá do všech jejich aktivit. Dokonce se ujistili, abych také zažila skvělou dovolenou, za což jsem jim nesmírně vděčná! Jezdila jsem na vlastním sněžném skútru, měla vlastního instruktora, který mě naučil lyžovat, měla jsem vlastní stan, vlastní prostor a mnohem více! Opravdu jsem si to užila a věděla jsem, že bych celý zbytek života litovala, kdybych se s nimi bývala rozhodla nejet. Když jsme se vrátili, měli jsme co vyprávět a měli tolik společných zážitků – na něž budu s láskou vzpomínat.

Nejsem zcela obeznámena se všemi pravidly, které se vztahují k cestování s hostitelskou rodinou, ale jedna otázka, která mě také napadla, je: „Budu si platit za svou letenku, když pojedu s rodinou na dovolenou?“ Odpověď je ne! Pokud hostitelská rodina chce, abyste se připojili k jejich dovolené, budou platit za většinu věcí, např. za ubytování v hotelu, aktivity, které chtějí, abyste s nimi dělali, letenky apod. Nicméně určitě nebudou hradit věci, které chcete Vy sami, jako jsou nákupy, věci, které oni dělat nechtěji, sladkosti apod. Pokud si zcela nejste jisti pravidly, všechny jsou sepsány v dokumentech, které jste obdrželi od Cultural Care.

Mám pro Vás několik rad

 

Když jedete se svou hostitelskou rodinou na dovolenou, měli byste myslet na několik věcí:

  • Vyzkoušejte něco nového (nové jídlo, novou aktivitu)
  • Hodně foťte
  • Užívejte si s hostitelskou rodinou každou společnou chvíli
  • Poděkujte své hostitelské rodině za tuto příležitost – několikrát!
  • Získejte společné vzpomínky
  • Kupte si suvenýry
  • Myslete na to, že jste při cestování se svou hostitelskou rodinou v dobrých rukách – starají se o Vás jako o vlastní dítě!
  • Nezapomínejte na to, že to nemusí být velký výlet, aby mělo cenu na něj jet – víkendové výlety do jiného státu nebo města také stojí za to!
  • Využijte každé příležitosti, protože něco takového se děje pouze jednou za život
  • Společně získané vzpomínky si uchováte na celý život!
Ahoj, jsem Malene a pocházím z Dánska. Byla jsem au pair v Orlandu na Floridě v roce 2016–2017, kde jsem zažila nejlepší období svého života. Na au pair rok mám mnoho vzpomínek, které si uchovám do konce života. V součastnosti studuju v Dánsku Mezinárodní obchodní komunikaci.
A line drawing of a gumball machine

Sdílej svůj příběh

Hledáme vášnivé tvůrce obsahu, kteří by přispěli k našemu blogu. Sdílejte svůj příběh ještě dnes a pomozte ostatním nahlédnout na au pair život!

Další informace