3 způsoby, jakými budete mít vliv jako au pair

„Být au pair neznamená jen jeden rok v životě. Je to celý život obsažený v jednom roce!“ Tento běžně sdílený názor je pravdivý – au pair zkušenost nabízí mnoho skvělých příležitostí. Během života v zahraničí si můžete vydělat penízecestovatučit se angličtinu, najít si druhou, americkou rodinuzískat přátele z celého světaAle obzvláště naplňující na tom být au pair je, že dostanete příležitost významně změnit svět.  

Au pair, jako je Luisa z Kolumbie, mají největší vliv na ty nejmladší – na své hostitelské děti!

Au pair pozitivně ovlivňují své hostitelské děti

Největší vliv, kterého au pair mohou dosáhnout, je na ty nejmenší – na hostitelské děti! Au pair pomáhají miminkům, batolatům, dětem v předškolním a školním věku a teenagerům dosahovat důležitých milníků, budovat sebeúctu, cítit lásku a náklonnost a získat kontakt s jinou částí světa. Kelly, hostitelská maminka v Kalifornii, sdílí: „Niki pomáhala učit mého syna, jak se správně chovat, jak být sdílný, kreativní, jak ocenit krásu přírody a jak se chovat k lidem laskavě. „Kdykoliv svému synovi řeknu, že ho miluju, odpoví: ‚Také vás mám moc rád, mami, tati, Niki. Připomíná mi to, jak moc ho za tu krátkou dobu, kterou s námi strávila, ovlivnila.“

Německá au pair Kira miluje být pro své hostitelské děti vzorem: „Mám pocit, jako bych našla svůj druhý domov a svou druhou rodinu.“

Hostitelská maminka Ashley sdílela podobné ocenění za to, čím její au pair Sofia přispěla do rodiny. „Stará se o naše chlapce a přináší nám lásku, trpělivost, laskavost, zábavu a samozřejmě svou kulturu. Moc rádi posloucháme o Sofiiných plánech stát se doktorkou a náš dvouletý syn nám také oznámil, že se chce stát doktorem, a to díky jejímu vlivu.“ Dodává: „Tato mladá žena navždy změnila naši rodinu a nemůžeme se dočkat, až uslyšíme, co přinese její zářná budoucnost.“  

Au pair jsou ambasadory svých domovských zemí 

Au pair se stávají velmi efektivními ambasadory svých domovských zemí, jelikož sdílejí své státní svátky, národní kuchyni, rodný jazyk a tradice se svou hostitelskou rodinou a přáteli. I obyčejná konverzace tak může pomoci zničit stereotypy a podpořit lepší porozumění místu či národu.

Au pair Melanie byla odhodlaná, že v rámci svého pobytu v USA pomůže Američanům lépe porozumět Mexiku, její domovské zemi.

Au pair Melanie si před odjezdem do USA uvědomila, že „většina mylných představ o mých lidech a mé kultuře vzniká, jelikož nás neznají.“ Takže přestože si Melanie po příjezdu do USA stanovila mnoho cílů, nejdůležitější pro ni bylo pomoci Američanům lépe porozumět Mexičanům. „Být au pair v USA pro mě bylo opravdu skvělou příležitostí ukázat, jací Mexičané skutečně jsou, jak doopravdy mluví a jak přemýšlejí.“

Herschelle, au pair z Jihoafrické republiky, nemá o fanoušky v massachusettském sousedství, kde žije se svou hostitelskou rodinou, nouzi.

Pro au pair je také běžné ovlivňovat lidi komunity. Au pair z Jihoafrické republiky, Herschelle, například udělal na děti ve svém sousedství velký dojem. „Od té doby, co Heschelle přijel, máme každý den návštěvu – děti ze sousedství, které s ním prostě chtějí trávit čas či si s ním popovídat nebo jít třeba společně vyvenčit psa. Je opravdovým Krysařem z Hamelnu,“ říká Herschellova hostitelská maminka Helen.    

 

Během svého pobytu v USA se také au pair dozvídali o Američanech a jejich způsobu života. Ve skutečnosti se v rámci průzkumu 2020 EurekaFact zjistilo, že 97 procent au pair absolventů mělo pocit, že během svého pobytu ve Spojených státech lépe porozumělo americké kultuře! Během rozhovorů pro videokampaň 10 otázek Cultural Care jsme se stali svědkem jednoho zajímavého příkladu toho, jak se u au pair změnilo vnímání USA. Na otázku, co je na USA nejvíce překvapilo, většina au pair uvedla, že Američané jsou mnohem přátelštější, než očekávali!   

Česká au pair Šárka a její kamarádka Vilma ze Švédska rádi představují svým hostitelským dětem jejich státní svátky, národní kuchyni a tradice.

Hlubší vzájemné porozumění kulturám umožňují dva faktory: skutečnost, že au pair žijí se svými hostitelskými rodinami v jejich domě, a minimálně společně strávený rok. Nemůžete doopravdy ovlivnit, jak ostatní lidé vnímají to, kdo jste nebo odkud pocházíte, pokud jste někde jen na týdenních prázdninách,“ říká bývalá au pair BrigidAle jako au pair na to máte dostatek času a prostoru.“ A všechny tyto kulturní výměny, které se odehrávají v důsledku au pair programu, jsou palivem pro globální hnutí směrem k vzájemné empatii a toleranci. 

Au pair se stávají lídry a usilují o dobro 

Dobrovolnictví v rámci newyorského maratonu au pair inspirovalo a zanechalo v nich dobrý pocit z přinesených změn.

Mnoho au pair hledá způsoby, jak v rámci svého ročního či dvouletého pobytu v USA pomoci těm, kteří to potřebují, a rozšířit tak ještě o něco svůj vliv. Kolumbijská au pair Isabel se například během COVID-19 krize dobrovolně přihlásila k povídání si s osamělými seniory. Tamar, au pair z Británie, během Dne díkůvzdání uspořádala sbírku jídla pro místní potravinovou banku. Polská au pair Klaudia dobrovolničila v rámci newyorského maratonu a německá au pair Jona vypomáhala v nedalekém útulku pro zvířata. 

Německá au pair Muriel se svými hostitelskými dětmi zapáleně podporuje Black Lives Matter.

Au pair si také hledají čas podpořit to, v co věří, a postavit se za to. Jihoafrická au pair Jeanne se zapojila do náročných konverzací se svými hostitelskými rodiči a dětmi na téma sociální spravedlnosti a projevila svou podporu černošské komunitě účastí na místních shromážděních. Hostitelská maminka Monique ocenila Jeanninu pomoc spočívající v tom, že „neustále [chlapcům] připomíná, že na jejich životech záleží“. Mexická au pair Arantxa se převlékla za polárního medvěda (!) na protest globálního oteplování. Joana, au pair z Argentiny, zase hovoří o ženských právech.   

Argentinská au pair Joana, stojící vedle sochy Fearless Girl v New Yorku, říká: „Jsem zastáncem práv žen už mnoho let a tato zkušenost mi pomohla sdílet své myšlenky s lidmi z dalších zemí.“

Někdy se au pair inspirují a připojí se dobrému úsilí svých hostitelských rodin nebo místního konzultanta péče o děti (LCCs)Jindy hledají svůj vlastní způsob, jak pomáhat, díky nově nalezené důvěře a inspiraci americkou tradicí v dobrovolnictví.  

 

Ať tak či onak, au pair mohou využít svůj čas v USA k tomu, aby usilovali o dobro přinesli světu ještě větší změny.   

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.