Rodina na celý život

Rodina na celý život

Maličkosti, které nás spojují.

Možná jste z mého dohledu – ale už navždy zůstanete v mém srdci.“ – medvídek Pú

Tohle je jen jeden z mnoha citátů, které perfektně vystihují můj vztah s hostitelskou rodinou. Ale pojďme to vzít od začátku.

Moje au pair dobrodružství začalo v létě 2016 v Severní Karolíně s mými třemi okouzlujícími dětmi – Savannah, Emilii a Ellou, kterým bylo v té době 2, 5 a 7 – a samozřejmě s mými milými hostitelskými rodiči, Christine a Brianem. Během několika následujících měsíců jsme se sblížili díky karaoke, společnému sledování Days of Our Lives, gymnastice a Cincinnati Chili.

Rodina na celý život

 

Díky jejich velkorysému, šílenému, vtipnému a milujícímu rodinnému životnímu stylu pro mě bylo neskutečně jednoduché kývnout na prodloužení! Takže jsem s nimi po uplynutí prvního roku zůstala dalších 12 měsíců. Ve druhém roce jsme se sblížili ještě víc – běhali jsme spolu 5kilometrové trasy, jezdili na rodinné dovolené, natáčeli videa na můj YouTube kanál a nakonec pro mě před návratem do Německa uspořádali párty na rozloučenou.

Opustit svůj „americký život“ byla pravděpodobně jedna z nejtěžších věcí, kterou jsem kdy musela udělat. Cítila jsem smutek a frustraci – ale moji hostitelští rodiče mě ujistili, že budu mít v Severní Karolíně vždycky domov.

V Německu jsem pak v novém městě začala studovat vysokou školu a hned první prázdniny využila k tomu, abych se vrátila a navštívila svou hostitelskou rodinu což bylo v březnu 2019. Zůstala jsem s nimi 3 týdny, poznala se s jejich novou au pair a strávila spoustu času s dětmi. Brian mi pomohl s informatikou, navštívili jsme všechny moje oblíbené restaurace, zašli si na muzikál a prostě jsem s nimi dělala vše, co měli zrovna na programu. Také jsem si tehdy nechala udělat tetování jezera Norman, které reprezentuje oblast, kde moje hostitelská rodina žije.

A tehdy jsem si uvědomila – vůbec nic se mezi mnou a mou hostitelskou rodinou nezměnilo.

Všichni au pair zaujímají v srdcích svých hostitelských rodin zvláštní místo – a navzdory tomu, jak se ohledně toho cítíme, nás nikým nenahradí ani na nás nezapomenou. Severní Karolína pro mě vždycky bude druhým domovem. Jak se blížil další semestr, musela jsem se vrátit – ale ještě předtím, než jsem vůbec přistála v Německu, mi hostitelská rodina stihla zarezervovat letenky na léto!

Takže jsem se dva dny po své poslední zkoušce v červenci zase vrátila a strávila v Severní Karolíně dalších 7 týdnů – plavala jsem v jezeře, setkala se s dalšími členy rodiny, jela na výlet do Jižní Karolíny a pořídila mnoho rodinných fotek.

Rodina na celý život

Nemohla jsem být šťastnější, že jsem znovu prožívala americký sen se svými oblíbenými Američany. Brala jsem Savannah na lekce plavání, nakupovala v Target, jezdila na prkně s Ellou a Emilii v Jižní Karolíne, navštívila Christininu neteř na univerzitě a také poznala novou au pair!

Dva měsíce uplynuly jako voda a já byla neskutečně vděčná za vzpomínky, které jsem získala. Strávit skoro 3 měsíce roku 2019 v USA mě přimněly začít přemýšlet o možnosti vrátit se pátky – a povím Vám, že projekt “být zase au pair” už běží!

Celkově vzato jsem velice vděčná za vztahy, které mám s každým jedním členem své hostitelské rodiny – a to i přesto, že jsem zpátky doma už více než rok.

Savannah (které je nyní 6) je kamarádka do nepohody. Vždycky se nadchne pro každé dobrodružství, ať už jde o rande ve Starbucksu, focení nebo bláznivé tancování v obýváku. Emilie (nyní je jí 9) je moje sluníčko! Spousta mazlení, veselých historek ze školy a snažení naučit mě gymnastické kousky. Ella (10 let) je moje malá spřízněná duše. Můžeme si spolu povídat hodiny o životě jako takovém, o jednorožcích nebo o Paříži. A vždycky se stará o to, aby byl každý šťastný.

Brian mi vždy, když to potřebuju, pomůže nahlížet na věci klidně a racionálně – ať už se to týká mé další zkoušky nebo prostě potřebuju jeho radu. Poslouchá pořád dokola ta samá dramata a nikdy si nestěžuje. Christine tu pro mě vždycky byla – a přestože je opravdu vytížená a pracovitá maminka, pokaždé si udělá čas na to, aby mi poradila nebo mi poslala něco vtipného, co právě objevila na Facebooku.

Tahle rodina je rozhodně mou druhou rodinou a představuje můj domov-daleko-od-domova – a já se nemůžu dočkat, až je všechny zase obejmu, podíváme se společně na seriál, dáme si Chick-fil-a na cestě z gymnastiky a uspořádáme karaoke párty ve sklepě!

Opravdu jsou to maličkosti, díky kterým je náš vztah tak výjimečný!

A line drawing of a gumball machine

Jste připraveni na dobrodružství?

Začněte vyplňovat přihlásku ještě dnes a budete o krok blíž, abyste se stala au pair v USA. Začněte další vzrušující kapitolu svého života!

Začni