10 nejvíce instagramovaných míst v USA

10 nejvíce instagramovaných míst v USA

Připravte si své filtry, dámy a pánové!

Není o tom pochyb – USA je nádherné místo. S tolika různými druhy geografických rysů a různorodými městy plnými zajímavých uměleckých děl není divu, že když si prohlížíte Instagram, najdete tam tolik fotek z Ameriky.

 

Naši au pair vždy cestují na nová neuvěřitelná místa napříč USA, ale zdá se, že určitá místa se neustále objevují na sociálních sítích. Určitě je znáte – jsou to skutečně ikonická a malebná místa zachycující podstatu země.

 

Proto nás napadlo, že by bylo skvělé dát dohromady 10 nejvíce instagramovaných míst v USA a všechny Vám je předložit, abyste si je mohli užít. Ať už plánujete svou další cestu právě do Ameriky, nebo prostě sníte o tom, že ji jednou prozkoumáte, mysleli jsme na všechny. Níže najdete místa, která musíte vidět.

 

Horseshoe Bend

V Arizoně se nachází malé město zvané Page – a během jediného dne se odsud dostanete k nejkrásnějším přírodním krásám, jaké si vůbec můžete představit! Jedna z nejfotografovanějších zastávek? Horshoe Bend!

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @merypineda

Horshoe Bend je kaňon ve tvaru podkovy vytvořený řekou Colorado. Je zhruba 305 metrů hluboký a lze ho pozorovat z příkrého útesu a vyhlídky nad ním. K vyhlídce je to sice kousek pěšky (jen si nezapomeňte opalovací krém a vodu!) – ale dostat se sem rozhodně stojí za to. Abyste pořídili skvělý záběr, budete jistě chtít fotit z co nejbližší vzdálenosti, ale nechoďte příliš blízko! Vždy zůstaňte stát alespoň na délku paže od kraje útesu.

 

Brooklyn Bridge

Na východním pobřeží, ve známem New Yorku, se nachází Brooklyn Bridge – další příležitost vyfotit si ikonický a nádherný architektonický kousek. Brooklyn Bridge byl otevřen 24. května 1883 a od té doby se stal trvalým symbolem New Yorku.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @_marianyvieira

Jedná se o hybridní visutý most na ocelových lanech vedoucí přes East River spojující městské části Manhattan a Brooklyn a je to první silnice, která tyto dvě velmi oblíbené oblasti New Yorku spojuje. Zároveň představuje technický zázrak své doby – tehdy se jednalo o největší visutý most na světě!

Grand Canyon

Grand Canyon je pravděpodobně jeden z nejznámějších přírodních divů světa a nachází se v pouštním státě Arizona. Je to obrovský kaňon s vrstvenými pruhy červeného kamene, které odhalují miliony let geografické historie.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @biancacbrsn

Podobně, jako je tomu u Horseshoe Bend, i skrz Grand Canyon protéká řeka Colorado a díky tolika různým malebným vyhlídkám, z nichž máte na výběr (jmenujme např. Mather Point, Yavapai Observation Station či Mary Colter’s Desert View Watchtower), rozhodně pro Vás nebude těžké na jednom z nejúžasnějších míst na Zemi najít senzační výhled. Zkuste navštívit Grand Canyon buď při východu, nebo západu slunce – vyrazí Vám to dech.

 

Nápis Hollywood

Když zamíříme na západní pobřeží, najdeme tu nápis Hollywood – další americký orientační bod a kulturní ikonu. Tento slavný nápis se nachází na hoře Lee a ční nad čtvrtí Hollywood v Los Angeles v Kalifornii. Většina lidí ví, že je synonymem pro lesk a slávu zábavního průmyslu a života v Kalifornii, plného filmových hvězd, krásného počasí, nádherných pláží a možnosti se proslavit.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @milenajoelle_

Nápis „Hollywood”, vyvedený čtrnáctimetrovými bílými písmeny, je skvělou příležitostí k pořízení fotografie z jakéhokoliv úhlu. Někdo upřednostní výlet do oblasti Hollywood Hills v pohoří Santa Monica Mountains, aby mohli nápis vyfotit z bezprostřední blízkosti, někdo zase raději zůstane v samotném městě, jelikož je v něm nápis viditelný téměř odkudkoliv!

 

Národní park Yellowstone

Národní park Yellowstone leží na vrcholu sopečné horké skvrny a zasahuje nikoliv do 1, ani do 2, ale do 3 států (Wyoming, Montana a Idaho). Jeho rozloha činí 9 000 kilometrů čtverečních. Je jedním z nejoblíbenějších parků v Americe, a to díky svým rozlehlým přírodním výhledům, přístupu k volně žijícím živočichům a nejznámějšímu rysu: tryskajícímu gejzíru zvanému Old Faithful.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @johanna_blz

Fotografování v Yellowstone nemůžete pokazit – kamkoliv se podíváte, je to nádherné. Od rozsáhlých kaňonů přes svěží lesy až po horké prameny a alpské řeky – vždy se najde něco, co zaujme Vaši pozornost a vylepší Váš Instagram. Dávejte si pozor, že při fotografování respektujete divokou přírodu, chodíte jen po vyznačených trasách a zanecháváte oblast tak čistou, jaká byla při Vašem příchodu.

 

Fazole

V neoficiálním hlavním městě amerického Středozápadu – v Chicagu v Illinois – se nachází neobvyklý senzační kousek architektury nazývaný „Cloud Gate“, ale většina lidí ho zná pod přezdívkou „Bean“ neboli „Fazole“.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @sofiacstn

Ptáte se proč? Protože má tvar fazole! Jedná se o veřejnou stavbu postavenou kolem roku 2005, která slouží jako ozdoba středu parku Millennium. Je to jedno z nejoblíbenějších navštěvovaných míst ve městě – nejen kvůli unikátní zrcadlové povaze této stavby, která odráží panorama města, ale také kvůli svěží zeleni parku. Zkuste navštívit Fazoli ve slunný den, kdy na obloze nebude jediný mráček… dosáhnete tak jasnějších a krásnějších fotek na svůj Instagram.

 

Monument Valley

Monument Valley patří k další pouštní lokalitě – ale věřte nám, že stojí za výlet. Monument Valley se nachází na pomezí hranic Arizony a Utahu a je ikonickým kouskem americké přírody. Možná ji znáte z filmů a televizních pořadů… Co třeba Forrest Gump?

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @itsele

Údolí se nachází v zemi Navajo a je přístupné po silnici dlouhé 17 mílí, která Vás zavede přímo do jeho srdce. Přestože tyčící se červené pískovcové skály jsou středobodem této oblasti, nejlepší fotky získáte přímo ze silnice – a zachytí je objektiv s co nejširším úhlem záběru.

 

Doslova kdekoliv na Havaji

Je těžké vybrat si na Havaji jen jedno místo, které by si zasloužilo být zvěčněno na Instagramu… a to proto, že celý tento stát je pastvou pro oči! Díky jasně modré vodě, svěží zeleni, krásným květinám výrazných barev a skvělému ovoci mohou instagramoví influenceři zažít na Havaji doslova žně, stačí se sem vydat.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @stateofgiorgia

Hlavním městem Havaje je Honolulu, proto je to nejoblíbenější místo k návštěvě a pobytu – ale navrhujeme navštívit Maui, Kauai a také největší ostrov Hawaii. Je to daleko od pevniny a poletíte sem dlouho, ale nelze popřít, že je to jedno z nejúžasnějších míst na světě.

 

Disneyworld/Disneyland

Nebyla by to Amerika bez Mickeyho Mouse! Všichni je znají a všichni je milují – zábavní parky Disneyworld a Disneyland. Disneyworld se nachází v Orlandu na Floridě a Disneyland najdete v Anaheim v Kalifornii, přičemž oba parky se na Vašem Instagramu budou vyjímat stejně zábavně a bude stejně kouzelné je prozkoumat.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @rebekkamester

Disneyland byl postaven v padesátých letech a Disneyworld v sedmdesátých letech – v současnosti každý z nich denně navštíví průměrně přes 50 000 návštěvníků. Jsou to velmi oblíbená místa, kde mohou rodiny společně trávit dovolenou, a je v nich nespočet atrakcí, filmových a seriálových postav, jídla a možností, jak se ponořit do Disney světa. Pokud chcete pořídit skvělou fotku, doporučujeme Vám nasadit si Mickeyho uši a vyfotit se před Popelčiným hradem!

 

Times Square

V neposlední řadě – Times Square! Times Square se nachází v samém srdci nejlidnatější a neoblíbenější čtvrti New Yorku, na Manhattanu, a je rušným vibrujícím středobodem. Je známé pro obrovské billboardy, které inzerují vše od nejnovějších módních trendů po nejúspěšnější broadwayské show, dále pro postavy oblečené v kostýmech a pro nespočet pouličních stánků nabízející hot dogy a preclíky.

10 nejvíce instagramovaných míst v USA
Photo by @alesssrizzi

Tisíce lidí se shromažďují na Times Square každý rok na Silvestra, aby zažili legendární odpočítávání do půlnoci – ale příležitost k pořízení skvělé fotky tu dostanete každý den. Abyste získali ty nejlepší záběry, vylezte po schodech stánku s pokladnami TKTS a pořiďte panoramatický snímek. A nezapomeňte si také udělat typické selfie se světly v pozadí – nebudete zklamáni.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.
    A line drawing of a gumball machine

    Podziel się Swoją historią!

    Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

    Dowiedz się więcej!