5 míst v NYC, které jste viděli ve filmech

Mrkněte na těchto 5 ikonických míst natáčení filmů v NYC!

Existuje nespočet věcí, které můžete dělat v New Yorku. Od úžasných restaurací a barů přes kulturní památky, jako jsou muzea a divadla, po známé sochy a architektonické kousky, díky nimž je to město mrakodrapů – NYC to má všechno.

 

Bez ohledu na to, kolikrát jste NYC navštívili, tu vždy objevíte něco nového. Pokud máte rádi americké filmy a seriály, možná poznáte mnoho míst z natáčení, až v New Yorku budete – koneckonců průměrně se tu natočí 250 televizních pořadů a 98 filmů každý měsíc.

 

Myslíte si, že byste se chtěli vydat na nějaké z těchto ikonických míst, až budete příště v NYC? Kryjeme Vám záda! Na samotném Manhattanu existuje nespočet míst, které samy o sobě tvoří skvělou pěší trasu. Popadněte foťák, obujte se do vycházkové obuvi a za dvě míle spatříte místa, která se objevila ve všem od PŘÁTEL po Sex ve městě.

 

Zde je 5 nejznámějších míst v New Yorku, o kterých můžeme stoprocentně říct, že jste je viděli v televizi či v nějakém filmu:

 

The Met

Metropolitní museum umění (neboli The Met) se nachází na Fifth Avenue na okraji Central parku. Je to jedna z největších uměleckých galerií na světě a může se pochlubit sbírkou více než dvou milionů položek a hlavní budovou, která se táhne čtvrt míle podél Fifth Avenue.

5 NYC Spots You’ve Seen in Movies

The Met se objevila v hromadě televizních pořadů a filmů – zejména je to místo, kde Pierce Brosnan ukradl Monetův obraz v remaku Aféra Thomase Crowna z 90. let. Billy Crystal a Meg Ryan se zase ocitnou v egyptské místnosti The Met ve filmu Když Harry potkal Sally. Dokonce jste muzeum zahlédli v PŘÁTELÍCH, když jsou spolu Matt LeBlanc a Aisha Tyler na jednom z prvních rande.

 

Hotel Plaza

Zamiřte po Fifth Avenue na sever až na okraj Central parku, kde dorazíte do krásného hotelu Plaza. Hotel byl otevřen v roce 1907 a dostal své jméno po náměstí Grand Army Plaza, na kterém se nachází. Dlouhodobě je to jeden z nejluxusnějších a nejdražších hotelů v New Yorku.

5 NYC Spots You’ve Seen in Movies

Po celá desetiletí se hotel Plaza objevoval v mnoha filmech – byla to základna mladého Macauley Culkina ve filmu Sám doma 2: Ztracen v New Yorku. Také to bylo atraktivní místo ve filmech, jako je Na sever severozápadní linkou, Krokodýl Dundee, Velký Gatsby či Válka nevěst.

 

Tiffany

Pokračujte několik dalších minut po Fifth Avenue, dokud nenarazíte na vlajkový obchod Tiffany & Co, který se nachází na rohu Fifth Avenue a 57. ulice. Leštěný mramor na zevnějšku a třpytící se výloha jsou důvodem, proč tento pohled stojí za to – a díky čemuž se toto klenotnictví proslavilo jako jedno z nejznámějších na světě.

5 NYC Spots You’ve Seen in Movies

Klenotnictví se stalo součástí ikonické filmové historie v roce 1961, kdy Audrey Hepburn vystoupila z taxi a podívala se skrz výlohu v úvodu filmu Snídaně u Tiffanyho. Na stejném místě Patrick Dempsey požádá o ruku Reese Whitherspoon ve filmu Holka na roztrhání – je to scéna, která přežívá v srdcích mnoha žen.

 

Grand Central Station

Vydejte se dál – uhádli jste – Fifth Avenue, dokud se nedostanete na 42. ulici, potom zabočte doleva a za další dva bloky dorazíte na nádraží Grand Central Station. Grand Central Station bylo postaveno v roce 1913, je národní historickou památkou USA a je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů ve městě.

5 NYC Spots You’ve Seen in Movies

Hlavní hala byla místem slavné taneční scény na konci filmu s Justinem Timberlakem a Milou Kunis Kamarád taky rád. Je také místem, kde Will Smith nenatočil jeden, ale dokonce dva filmy – záběry z exteriéru ve filmu Já, legenda a scénu s mimozemšťany v šatně v Muži v černém.

 

Newyorská veřejná knihovna

Před Grand Central Station zamiřte zpět podél 42. ulice a o dva bloky dál narazíte na Schwarzmanovu budovu, v níž sídlí Newyorská veřejná knihovna. S mramorovými zdmi, velkými schodištmi, lustry a stropními freskami je to jedna z nejkrásnějších budov v New Yorku.

5 NYC Spots You’ve Seen in Movies

Možná je nejlépe známá jako místo, kde Krotitelé duchů lovili ducha knihovnice Eleanor Twitty. Také je to další místo s Audrey Hepburn ve Snídani u Tiffanyho a také se vyskytla ve filmu Den poté. Samozřejmě nelze opomenout, že knihovna je místo, kde Sarah Jessica Parker v roli Carrie Bradshaw natočila svou neúspěšnou svatbu s panem Božským ve filmu Sexu ve městě.

Mandy Cook
Mandy Cook
I’m Mandy, nice to meet you! I’m a Boston-based writer, marketer and creative professional with a passion for global citizenship. Hobbies include singing with my semi-professional a cappella group, theorizing about Game of Thrones and eating tacos. I’m an avid traveler, a lifelong Beatles fanatic and a lover of all things Italian.
A line drawing of a gumball machine

Want to know more about au pair life?

We’ll tell you everything you need to know about embarking on the adventure of a lifetime as an au pair in the USA. Travel, learn and grow with Cultural Care!

Learn More