První dojmy z USA

První dojmy z USA

Skuteční au pair sdílejí své první dojmy z Ameriky

Představte si toto: Jak postupně klesáte a blížíte se k letišti New York City, vykouknete z okýnka a poprvé se svrchu podíváte na USA. Letadlo přistane, vystoupíte z něj a poprvé vkročíte na americkou půdu.

 

Procházíte letištěm, orientujete se podle anglických značek a podle oblíbených amerických prodejců občerstvení, až nakonec dojdete ke svému transportu – což je kyvadlový autobus, který Vás, nové Cultural Care au pair v USA, doveze do Au Pair Tréninkové školy jen kousek za městem.

 

Jakmile autobus dorazí do kampusu Tréninkové školy, stále se přes okno díváte ven na všechny budovy, cesty, domy a vše se Vám zdá tak jiné a cizí. Je to jen Váš pocit, nebo je všechno kolem Vás VĚTŠÍ?

 

Nakonec se dostanete do Tréninkové školy, kde Vás uvítají přátelské americké tváře, z nichž vyčtete nadšení, že Vás tu mohou na celý týden uvítat a seznámit Vás se všemi detaily au pair života.

První dojmy z USA

Dokázali jste to – přicestovali jste do USA! A teď začíná dobrodružství…

 

První příjezd do Ameriky je pro au pair zvláštním zážitkem, protože je plný mnoha různých dojmů z USA jako ze země, ale i po kulturní stránce. Je to první pohled na zemi, kde strávíte příští rok svého života – je to místo, které budete nazývat svým domovem.

 

Jaké jsou první obvyklé dojmy z USA? Skvělá otázka! A právě na tu jsme zkusili najít odpověď, proto jsme se vydali do Au Pair Tréninkové školy, abychom se setkali se skutečnými au pair. Níže najdete jejich dojmy z USA, které získali v rámci svých prvních dnů.

 

Doufáme, že Vás přimějí zamyslet se nad tím, jaké budou Vaše první myšlenky po přistání na zcela novém místě – a zda se budou shodovat s tím, co si budete myslet, až toto místo a lidi skutečně poznáte…

 

 

„První den, který jsem tu strávila, jsem se vydala do centra New Yorku a do Brooklynu. Nejprve jsem se ztratila, ale všichni byli opravdu nápomocní. Vždy jsem slýchala, že lidé v USA jsou chladní, a podobné věci – ale můj první dojem se lišil. Zdejší lidé jsou nápomocní a vřelí.

 

—Debora, 23 let, au pair z Brazílie

 

 

„Když jsme byli na cestě z letiště do školy, přišlo mi to, jako bych byla doma, protože to bylo skoro stejné – velký provoz, spousta aut. Není v tom takový rozdíl. Když jsme dorazili, zdálo se mi vše jiné – například v Mexiku je tepleji než tu. Když jsem vevnitř, tak můžu být klidně jen v šortkách, ale venku je prostě dost chladno. Stěny v mém pokoji jsou dost tlusté, a tak je tam krásně teplo.

 

Také jsem si všimla, že Američané jsou dobří lidé. Líbí se mi jejich způsob vyjadřování.”

 

—René, 18 let, au pair z Mexika

 

 

Zatím jsem do téhle země zamilovaná! Už na letišti jsem si všimla velkých kulturních rozdílů oproti mé zemi. V Brazílii bych Vás při prvním setkání objala. Zde lidé preferují podání ruky, což je samozřejmě formálnější.”

 

—Gabriele, 20 let, au pair z Brazílie

 

 

„Američané jsou zdvořilí – Argentinci jsou oproti tomu někdy považováni za nepříjemné kvůli tomu, jak se vyjadřujeme (někdy můžeme působit hrubě nebo nevlídně, jindy rychleji mluvíme, než přemýšlíme). Američané opravdu přemýšlejí o tom, co řeknou. Nebo jak. Líbí se mi to, hodně jsem se z toho naučila. Dodává to hodně souvislostí.”

 

—Leila, 24 let, au pair z Argentiny

 

 

Amerika je krásná! Je skvělé, že si můžu procvičovat angličtinu. Už teď mi to přijde zcela přirozené. Navíc jsou Američané opravdu milí. Všichni říkají, že jsou uzavření a neradi na sebe vzájemně sahají – přitom to tak vůbec není. Rozhodně to není typický americký stereotyp. Američané mě doposud vřele přijímají – jsou opravdu přátelští.”

 

—Lucas, 25 let, au pair z Brazílie

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair zde! Věříme, že kulturní výměna činí svět lepším místem - a tak jsme udělali to, že naše životní poslání je pomáhat au pair získat obohacující zkušenosti v USA. Když nepomáháme au pair, cestovat, učit se a růst v Americe, pravděpodobně jíme cukroví z celého světa a pijeme velké množství kávy.
    A line drawing of a gumball machine

    Zjistěte, zda je au pair život pro Vás to pravé.

    Zúčastněte se informačního setkání ve vaší oblasti, kde se dozvíte vše, co potřebujete vědět o programu.

    Najdi informační schůzku.