Nejlepší místa v USA pro sólo cestování

Vydejte se sami na tato krásná místa v Americe.

Cestování s přáteli nebo s rodinou je vždycky zábava – ale určitá radost zároveň pramení i ze sólo cestování. Takové cestování je způsob, jak se dobít, dozvědět se něco o sobě, posílit si sebevědomí a získat nezávislost. Je to také fantastický způsob, jak zajistit, že uvidíte přesně to, co chcete vidět, a budete dělat právě věci, které chcete dělat! Vymyslet si vlastní itinerář založený jen na Vašich přáních a potřebách je zábavnou odměnou a během cesty Vám nabízí prostor k improvizaci či změně plánů, aniž byste se museli ohlížet na názor někoho jiného a aniž byste potřebovali jeho schválení.

 

Když jde o sólo cestování, pravděpodobně neexistuje žádná země na světě, která by pro něj byla vhodnější než právě USA. Od východu k západu – Amerika je tak nádherné, rozmanité a kulturně bohaté místo. Není možné zvládnout prozkoumat celou zemi v rámci jedné návštěvy (nebo dokonce dvou či tří), ale s kapkou plánování a prozíravosti si můžete ze svého seznamu přání odškrtnout spoustu míst v USA.

 

Na rozdíl od cestování s dalšími lidmi obnáší sólo cestování více si promyslet věci, jako je bezpečnost, jazyková bariéra či doprava. Je důležité zvolit si takovou destinaci, v níž se budete jako jednotlivec cítit pohodlně a bezstarostně.

 

Abychom Vám pomohli co nejlépe využít čas, který v Americe strávíte, vytvořili jsme pro Vás seznam nejlepších míst v USA pro sólo cestování – doufáme, že Vás inspiruje natolik, že se budete chtít do Ameriky stále vracet!

 

San Francisco, Kalifornie

Díky výborné dopravní dostupnosti, spoustě možností ubytování a tolika atrakcím, že nebudete vědět, kam se vydat dřív, patří San Francisco na každý cestovatelský seznam míst v USA. Oblast zálivu je nádherná a plná přírodních krás – a tato přírodní krása se perfektně doplňuje s kulturním pulsem tohoto rušného města. Sežeňte si něco k jídlu v jakékoliv místní kavárně nebo baru, vyzkoušejte lekce jógy či meditace nebo si poslechněte živou hudbu! San Francisco je malebné, multikulturní a drahé – ale rozhodně stojí zato.

Best Places in the US for Solo Travel

 

Když budete v Bay area, zvažte také jednodenní výlet do Národního parku Yosemite. Bude to dlouhý den, ale je to povinnost pro všechny milovníky přírody. San Francisco je také skvělým výchozím bodem pro výlet po Pacific Coast Highway. Půjčte si auto a uvidíte kus Kalifornie z jedné z nejúchvatnějších pobřežních cest v Americe.

 

Las Vegas, Nevada

Možná Vás ani nenapadlo, že město plné blikajících světel a neonového nočního života by bylo skvělým místem pro individuální cestování – ale měli byste to přehodnotit! Las vegas je ve skutečnosti skvělou volbou pro sólo cestu, jelikož tam najdete spoustu věcí, které můžete vidět a dělat (prvotřídní show a koncerty, hlásí se někdo?), spoustu lidí, se kterými se můžete seznámit (a jsou obvykle dobře naladěni), a spoustu míst, které můžete navštívit.

Best Places in the US for Solo Travel

 

V tomto párty městě jezdí spousta autobusů, které usnadňují cestování – a díky kinům, klubům a kasinům se ve městě, které nikdy nespí, rozhodně nebudete nudit. Všichni se tu snaží užít si zábavu, a tak je pravděpodobné, že si tu během své návštěvy najdete dobré přátele!

 

New Orleans, Louisiana

Toto město – jehož láskyplná zkratka zní NOLA – je známé pro rušnou ulici Bourbon Street a bláznivé slavnosti Mardi Gras, ale zároveň má fascinující a bohatou kulturní historii, která žadoní o prozkoumání. Vydat se individuálně do NOLA je snadné, protože město je výborně dostupné pro pěší průzkum a nachází se tu několik skvělých hostelů a hotelů vhodných pro návštěvníky. Snadno se tu můžete pohybovat pěšky, tramvají nebo autobusem. A protože je všude hodně lidí, nikdy se nebudete cítit úplně sami.

Best Places in the US for Solo Travel

 

Chcete-li se pobavit, přečtěte si něco o soupeřící vládě a přetrvávajících dopadech staletí starého francouzského a španělského vlivu. Nebo se ponořte do místních praktik voodoo a čarodějnictví. Při své cestě od atrakce k atrakci se projděte po hřbitovech ve čtvrtích Garden District a iFrench Quarter – a nezapomeňte se cestou také zastavit na místních proslulých sendivičích, které jsou v NOLA známy jako beignets a po’boys.

 

Seattle, Washington

Toto hlavní metropolitní centrum v Pacific Northwest naskýtá pohled na čtvrti s odlišným charakterem, nabízí jídlo z kultur po celém světě, má neuvěřitelná muzea a mnoho krásných veřejných parků. Pokud jste fanouškem živé hudby, Seattle pro Vás bude obohacujícím zážitkem – zastavte se v jakémkoliv baru nebo podniku a poslechněte si cokoliv od jazzu přes rock, metal či barokní hudbu až po blues, a to téměř každý večer v týdnu. V Seattlu je snadné jezdit veřejnou dopravou, která Vás dostane, kamkoliv si jen budete přát.

Best Places in the US for Solo Travel

 

Ještě lepší je, že v Seattlu je zcela běžné, že tu lidé cestují sólo a klidně si sami zajdou na živý hudební koncert, a tak není důvod váhat ani se cítit trapně. Na nábřeží i v samotném městě je bezpečné chodit i v noci – a protože je Seattle velkým lákadlem pro návštěvníky z celého světa, najdete tu spoustu hostelů a hotelů, kde se můžete při svém pobytu ubytovat.

 

Boston, Massachusetts

V Severovýchodním rohu Ameriky najdete nejstarší a historicky nejbohatší město v zemi – Boston! Boston, ponořený v koloniální hostiorii, je tvořen klikatými dlážděnými ulicemi, které sahají až do 1600s, kdy osadníci poprvé objevili USA a vytvořili ze země svůj domov. O staletí později se z Bostonu stalo město, které jednoduše prozkoumáte pěšky nebo veřejnou dopravou. Navíc doslova přetéká věcmi, které může dělat jakýkoliv člověk, který se sem vydá sám.

Best Places in the US for Solo Travel

 

Prožijte odpoledne sólo procházkou po Freedom Trail a čtením každičkého kousku historie, kterou tato stezka nabízí. Nebo se vydejte do Cambridge a navštivte ikonickou univerzitu Harvard. V létě můžete využít trajekt do Cape Cod nebo Martha’s Vineyard a poznat tak pláže Nové Anglie a kouzlo malého městečka. Tip: Pokud máte rádi mořské plody, ochutnejte v Bostonu polévku ze škeblí. Změní Vám to život.

Mandy Cook
Mandy Cook
Jsem Mandy, ráda vás poznávám! Jsem spisovatelka, obchodník a tvůrčí pracovník žijící v Bostonu s nadšením pro globální občanství. Mezi mé koníčky patří zpěv se svou poloprofesionální skupinou, mám ráda Hru o trůny a jedení tacos. Jsem vášnivá cestovatelka, celoživotní fanatik Beatles a milovník všeho italského.
A line drawing of a gumball machine

Chcete se dozvědět více?

Řekneme vám všechno, co potřebujete vědět, než se vydáte na dobrodružství svého života jako au pair v USA. Cestujte, učíte se a rostete s Cultural Care !

Další informace