5 nejlepších amerických televizních pořadů, na které se můžete dívat

5 nejlepších amerických televizních pořadů, na které se můžete dívat

Zdokonalte se v angličtině během sledování nejlepších zábavných TV pořadů!

Není pochyb o tom, že Američané zbožňují televizi. Je to běžný způsob trávení času a životní styl v USA. Americké televizní postavy se stávají milovanými přáteli a místa, kde se pořady odehrávají, nám začínají připadat povědomá – zdají se skoro jako druhý domov. Pro au pair žijící v Americe je jeden z nejoblíbenějších způsobů trávení času po náročném dni sledování televizního seriálu. Je to skvělý způsob, jak se ponořit do zcela nového světa a jak se něco naučit o lidech, místech a věcech vně Vaší komunity. A co víc, au pair dokonce často tvrdí, že je to nejen baví, ale také vzdělává! Ať už je to prostřednictvím titulků nebo posloucháním nepřetržitých dialogů, sledování populárních sitcomů a TV pořadů prokázaně pomáhá au pair vypilovat angličtinu.

 

Možná se ptáte: „Dobře, takže na jaké televizní pořady bychom se měli jako au pair dívat?“ Nebojte se – jsme tu od toho, abychom Vám poradili. Chceme Vám dát do začátku Vaší au pair zkušenosti náskok, a tak jsme seznam zúžili na 5 nejlepších TV pořadů, které byste rozhodně měli během svého pobytu v USA vidět. Dobrá zpráva je, že všechny můžete sledovat na online službě Netflix, takže se nemusíte starat o to, kdy který pořad vysílají v televizi. Už víte, co to znamená…? Po práci se můžete flákat!

 

A právě proto, že jsou to ty nejlepší TV pořady všech dob, umožní Vám nahlédnout do americké kultury v různých dobách – a také Vám pomohou navázat kontakty s Američany během Vašeho pobytu v zahraničí. Když tyto pořady shlédnete, vyzbrojíte se dostatečně velkou základnou kulturních referencí, a budete tak považováni za místní.

 

FRIENDS

 

Vysíláno: 1994—2004

Hrají: Jennifer Aniston, Courtney Cox, Matthew Perry, Matt Le Blanc a Lisa Kudrow

 

Je vysoce pravděpodobné, že jste už slyšeli o Rossovi, Rachel, Chandlerovi, Monice, Joeym a Phoebe – šesti zhruba dvacetiletých přátel, jejichž životy jsme sledovali celých 10 let v dobrém i ve zlém v oblastech práce, vztahů, přátelství a života na Manhattanu v New Yorku. FRIENDS jsou stále populárním sitcomem, takže u něj můžete strávit obyčejný večer, ale také můžete narazit na párty, která bude tomuto pořadu zasvěcená. Hlavní postavy jsou kombinací rozjařenosti a srdečnosti a vtipy, které kolují dodnes, dělají ze sledování všech deseti řad tohoto seriálu zábavu.

 

Někteří z nich jsou spolubydlícími z koleje, někdo je bratrem a sestrou, jiní jsou partnery… Ale všichni jsou dobrými přáteli. Budete se společně smát i plakat a naučíte se některé z nejslavnějších hlášek seriálu včetně „How you doin’?“ a „WE WERE ON A BREAK!“

 

Seriál byl poprvé vysílán v roce 1944 a natáčení pokračovalo až do začátku 21. století. FRIENDS jsou jako časová kapsle – perfektní připomínka toho, jaký byl život Američanů v 90. letech a jak moc jsme se během těch let změnili (a jak moc nás změnila technologie!).

 

Proč Vám zrovna tenhle pořad pomůže zdokonalit se v angličtině? Jazyk je kontroverzní a vtipy Vám prostřednictvím dialogů umožní pochopit základní humor. Tempo dialogů je pomalé a dostatečně jasné, takže zvládnete pochytit většinu, když už ne slovo od slova.

 

GOSSIP GIRL

 

Vysíláno: 2007—2012

Hrají: Blake Lively a Leighton Meester

 

Gossip Girl je populární drama pro teenagery, které je původně natočené podle knižní série se stejným názvem od autorky Cecily von Ziegesar. Točí se kolem skupiny zbohatlíků, které spojuje studium na střední škole a kteří žijou v nejluxusnějších částech Manhattanu na Upper East Side. Příběh je vyprávěn z pohledu vypravěčky, jejíž hlas nás doprovází celým seriálem a jejíž identita zůstává neznámá až do samého konce. Říká si „Gossip Girl“.

Gossip Girl

Serena van der Woodsen, Blair Waldorf, Chuck Bass, Dan Humphrey a Nate Archibald jsou ústředními postavami – jejich středoškolská léta doprovází milostné trojúhelníky, skandální vztahy, zatěžkávací zkoušky a trápení v přátelství. Nahlédnete z první ruky do okouzlujícího nóbl životního stylu newyorské elity a do klasických tradic a rituálů amerických teenagerů.

 

Proč Vám zrovna tenhle pořad pomůže zdokonalit se v angličtině?

Vypravěčce je snadné rozumět a opravdu je divákům nápomocná při provázení dějem – vysvětluje začátek i konec každé epizody, díky čemuž budou mít nerodilí mluvčí lepší možnost zaměřit se na porozumění dějové linii. Navíc je jazyk perfektní příklad toho, jak spolu mladí Američané komunikují.

 

THE OFFICE

 

Vysíláno: 2005—2013

Hrají: Steve Carell, John Krasinski a Mindy Kaling

 

Pořad The Office, ztvárněný ve formátu mockumentu (zobrazuje smyšlené události a prezentuje je jako skutečné), dokumentuje každodenní život kancelářských pracovníků v pobočce papírenské společnosti Dunder Mifflin ve Scrantonu v Pensylvánii. Inspiroval se britskou verzí stejnojmenného seriálu (prvně vysílaného v roce 2001). Hlavními postavami americké verze je regionální manažer Michael Scott, který hraje roli narcistického, bezradného a v zásadě soucitného „World’s Greatest Boss”.

The Office

Osazenstvo představuje rozmanitou skupinu kancelářských pracovníků, kteří společně vytvářejí jednu z nejzábavnějších prostředí, jaké vůbec můžete v televizi vidět. The Office nechává diváky nahlédnout do světa korporátní Ameriky – a spolu s několika románky silně zaútočí na Vaše city, zatímco se budete potýkat se záchvaty smíchu.

 

Proč Vám zrovna tenhle pořad pomůže zdokonalit se v angličtině? Jelikož postavy vědí, že jsou natáčeny do dokumentu (i když svou roli hraje i vliv kameramana), často mluví přímo na kameru ve stylu interview. Mluví proto jasně a stručně, a pro diváky je tak velmi snadné zachytit vše podstatné. Navíc se mluví jednoduchou angličtinou a premisa pořadu je snadno odvoditelná. To znamená, že si rychle navyknete na téměř každodenní sledování seriálu. Čím více opakování, tím snazší pro Vás bude soustředit se na angličtinu.

 

GREY’S ANATOMY

Vysíláno: 2005—Present

Hrají: Ellen Pompeo, Sandra Oh, Patrick Dempsey, Justin Chambers a Katherine Heigl

 

Dramedie Grey’s Anatomy je považována za jeden z nejmilovanějších medicínckých seriálů – je to pořad pohybující se na hranici dramatu a komedie. Odehrává se v Seattlu ve Washingtonu v Seattle Grace Hospital, kde hlavní postava, dr. Meredith Greyová, zahajuje svou praxi, aby se mohla stát doktorkou, a pomalu šplhá po pomyslném žebříčku. Každá epizoda sleduje jiný zdravotní problém a v každé se střídají hostující postavy, z nichž některé se v nemocnici jen mihnou. Na pozadí romantických vztahů, osobních a pracovních problémů a úmrtí postav je Grey’s Anatomy vysoce zábavný a emocionální vhled do života v nemocnici.

Grey's Anatomy

Proč Vám zrovna tenhle pořad pomůže zdokonalit se v angličtině? V seriálu dochází mezi hlavními postavami k mnoha dialogům, které je vždy snazší sledovat než skupinové konverzace. Navíc Grey’s Anatomy používá hodně běžných anglických idiomů, které by si měli nerodilí mluvčí osvojit. Navíc je to skvělý seriál pro ty, kteří se zajímají o medicínu a zdraví, jelikož se v něm používá specializovaná slovní zásoba a protože divákům poskytuje vzhled do zdravotnictví v Americe.

 

GLEE

 

Vysíláno: 2009—2015

Hrají: Lea Michele, Cory Monteith and Matthew Morrison

 

Glee se odehrává na státní střední škole v Ohiu. Je to hodinový muzikálový zábavný sitcom, který sleduje životy teenagerů, učitelů a zdejších rodin a jejich každodenní problémy vyplývající ze života na maloměstě. Seriál se soustředí na školní Glee Club, vedený panem učitelem Schuesterem. Ten se snaží inspirovat a vychovávat skupinu outsiderských umělců, které motivuje ke splnění jejich snu zvítězit ve státní pěvecké soutěži.

Glee

Glee, v němž se objeví i takové hvězdy, jako jsou Kristin Chenoweth, Britney Spears, Idina Menzel nebo Carol Burnett, se zabývá současnými problémy – počínaje těhotenstvím mladistvých, zneužíváním drog či rasovými otázkami. Ale má také odlehčenou stranu mince, kterou je pěvecký talent herců nebo písně hýbající dějem příběhu.

 

Proč Vám zrovna tenhle pořad pomůže zdokonalit se v angličtině? Je prokázáno, že učit se angličtinu prostřednictvím písniček je jedna z nejefektivnějších strategií pro nerodilé mluvčí, protože opakování hudby a textů (pokud se Vám líbí) pomáhá upevnit znalost jazyka.

Mandy Cook
Mandy Cook
Jsem Mandy, ráda vás poznávám! Jsem spisovatelka, obchodník a tvůrčí pracovník žijící v Bostonu s nadšením pro globální občanství. Mezi mé koníčky patří zpěv se svou poloprofesionální skupinou, mám ráda Hru o trůny a jedení tacos. Jsem vášnivá cestovatelka, celoživotní fanatik Beatles a milovník všeho italského.
A line drawing of a gumball machine

Chcete se dozvědět více?

Řekneme vám všechno, co potřebujete vědět, než se vydáte na dobrodružství svého života jako au pair v USA. Cestujte, učíte se a rostete s Cultural Care !

Další informace